Kelioniumanija.lt

Pilzenas (Plzen) – miestas Čekijos vakarinėje dalyje, Bohemijos regione. Miestas, nuo Čekijos sostinės Prahos esantis už 90 km, garsėja savo alumi, čia veikia Pilsner Urquell ir Gambrinus alaus daryklos. Taipogi Pilzene yra didžiausia Čekijos „Škoda“ automobilių gamykla.

Pilzene galima išvysti antrą pagal dydį Europos sinagogą (po Budapešto sinagogos). Rašytiniuose šaltiniuose Pilzenas minimas nuo 976 m., tuomet čia buvusi tik Pilzeno pilis, o miestu Pilzenas tapo 13 a. pabaigoje. 14 amžiuje miestas tapo svarbiu prekybiniu centru. Dabar Pilzenas yra ketvirtas pagal gyventojų skaičių miestas Čekijoje.

2015 m. Pilzenas yra paskelbtas Europos kultūros sostine kartu su Monso miestu, esančiu Belgijoje.

 

Lankytinos vietos Pilzene:

 

Šv. Baltramiejaus bažnyčia

Tai gotikinė Pilzeno bažnyčia, galinti didžiuotis aukščiausiu 102 m aukščio bažnyčios bokštu Čekijoje. Bažnyčia iškilo 13 a. pab. ir yra žymi Pilzeno Marija.

 

Didžioji sinagoga

Ši sinagoga laikoma antra pagal dydį Europoje po Budapešto sinagogos. Sinagoga Pilzene iškilo 19 amžiaus pabaigoje.
Pilzeno požemiai

Pilzeno Viduramžių miesto požemių bendras ilgis sudaro per 10 km. Šiuo metu lankytojams atvertos trasos ilgis – 800 m. 14 amžiuje šie požemiai buvo ne tik gyventojų prieglobstis karų metu, bet ir maisto atsargų (o taip pat ir alaus) saugyklos. Žiemą-vasarą požemiuose išsilaiko pastovi apie +10°C oro temperatūra.
Pilsner Urquell alaus darykla

Šioje alaus darykloje rengiamos ekskursijos, kurių metu supažindinama su šiuolaikinėmis alaus gamybos technologijomis. Neatsiejama tokios ekskursijos dalis – alaus degustacija.

 

Pilzeno alaus muziejus

Pilzeno senamiestyje įkurtas Pilzeno alaus muziejus, supažindinantis su alaus gamybos procesais ir tradicijomis.
Dinoparkas

Pilzene įsikūręs priešistorinių gyvūnų parkas, kuriame ne tik galima pažinti kadaise Žemėje gyvenusius dinozaurus, bet ir užsukti į 3D kino seansus ar pasimėgauti kitomis pramogomis visai šeimai.
Techmania Science Centre

Šis interaktyvus mokslo populiarinimo centras populiarus šeimų, auginančių vaikus, tarpe. Čia galima įdomiai ir nenuobodžiai pažinti fizikos dėsnius, matematikos bei biologijos dėsnius. Centre taip pat veikia ir 3D planetariumas.
Marionečių muziejus

Šiame Pilzeno muziejuje eksponuojamos teatro lėlės ir marionetės.