Kelioniumanija.lt

Auksinė Praha – tai šimto bokštų miestas, neretai savo grožiu prilyginamas romantiškajam Paryžiui. Dėl to pastaraisiais metais turizmas Čekijos sostinėje ir didžiausiame šios šalies mieste itin suklestėjęs.

Praha įsikūrusi ties Vltavos upe, mieste gyvena apie 1,3 mln. gyventojų.

Čekija garsėja alumi, o Prahos baruose galima paragauti įvairiausių rūšių vietinio alaus. Kasmet gegužę Prahoje rengiamas tradicinis alaus festivalis.

 

Prahos istorija

Dabartinės Prahos vietoje pirmoji keltų genčių gyvenvietė buvo įkurta dar antrame amžiuje pr. Kr. Ir tik 6 amžiuje šias vietoves pasiekė slavai ir čia įsitvirtino. Anot legendos, Prahą 8 amžiuje įkūrusi čekų princesė Libušė kartu su vyru Premyšliu, ir tapo Premyšlių dinastijos pradininkais. Jų tvirtovė buvo dabartinės Prahos pilies vietoje. Ilgainiui miestas tapo Bohemijos karalių sostine.

14 amžiuje Praha suklestėjo kaip prekybinis miestas, pro kurį ėjo svarbūs Europos prekybiniai keliai. Miesto plėtra paspartėjo Karolio IV valdymo metais, kuomet Praha tapo imperijos sostine.

Viduramžiais Praha buvo didesnė net už tuometinius Londoną ar Konstantinopolį. 16 a. mieste pastatyta daug barokinių rūmų, įrengta gražių parkų, kurie ir šiandien žavi lankytojus.

Po Pirmojo pasaulinio karo įkūrus Čekoslovakijos respubliką, Praha tapo šios naujosios valstybės sostine. 1989 m. Praha išgarsėjo kaip Aksominės revoliucijos vieta, o 1993 m. Čekijai vėl atgavus nepriklausomybę, miestas tapo jos sostine.

 

Lankytinos vietos Prahoje:

  • Prahos pilis buvo įkurta 9 a. kunigaikščio Borživojaus. Nuo jos prasidėjo Prahos istorija.
  • Karališkasis sodas ir Belvederis. Karališkasis sodas buvo įkurtas 1535 m. Belvederis yra 16 a. statytas vasarnamis. Jis buvo užsakytas Ferdinando žmonai. Dabar čia veikia dailės galerija. Priešais vasarnamį yra fontanas, kuris skamba, kai vanduo krenta ant bronzinio vandens, tad jis vadinamas Dainuojančiu fontanu.
  • Mažasis miestas (Mala Strana) yra Prahos dalis, kuri nepakito nuo 18 a.
  • Senoji naujoji sinagoga buvo pastatyta 1270 m. Ji yra seniausia Europoje.
  • Senosios žydų kapinės įkurtos 1478 m. Daugiau nei 300 metų žydai galėjo laidoti mirusiuosius tik čia.
  • Senamiesčio aikštė yra apsupta istorinių pastatų.
  • Senamiesčio Rotušė pastatyta 1338 m. Garsiausias Rotušės statinys yra bokštas, o kita įžymybė yra Astronominis laikrodis.
  • Vaclovo aikštė viduramžiais buvo turgaus aikštė.
  • Nacionalinis teatras buvo pastatytas pagal 1868 m. projektą, bet likus kelioms dienoms iki atidarymo jis visas sudegė. Už teatro atstatymą buvo atsakingi patys geriausi šalies meistrai.

 

Daugiau informacijos apie Prahos lankytinas vietas, jų darbo laiką ir kainas – žemiau esančiose nuorodose