Kelioniumanija.lt

Taboras (Tábor) – gražus istorinis miestas, esantis Pietų Bohemijoje.

15 amžiuje Taboras buvo įkurtas kaip idealus Viduramžių miestas, kuris būtų valdomas pagal Dievo įstatymus. Miestui buvo suteiktas net ir biblinis pavadinimas pagal Taboro kalną, esantį netoli Nazareto, Izraelyje.

Taboras taipogi yra susijęs ir su husitų veikla. Taboro senojoje Rotušėje įsikūręs muziejus, supažindinantis su husitų judėjimu. Ši rotušė yra vienas gražiausių gotikos architektūros pavyzdžių visoje Čekijoje.

Norintys pasidairyti virš miesto stogų ir nebijantys šiokio tokio fizinio krūvio, turėtų užlipti į bažnyčios varpinę, esančią šalia Rotušės.

Taboro senamiestyje apstu labirintą primenančių gatvelių, istorinių pastatų. Tabore taip pat išvysite Viduramžių Kotnovo pilį. Dar viena Taboro įžymybė – tai Jordano užtvanką, kuri yra seniausia Centrinėje Europoje.

Tabore taip pat yra piligrimus traukianti barokinė Klokoty koplyčia, kuri yra žymi tuo, jog husitų laikotarpiu čia buvo vykdomos mirties bausmės.

Kasmet rugsėjo mėnesį Tabore šurmuliuoja miesto festivalis, kuomet Taboro gatvės prisipildo viduramžių dvasios – čia vyksta riterių turnyrai, procesijos, mugės.

 

Kelionių idėjos