Kelioniumanija.lt

Čekijos pietuose esantis Telčas – nedidelis tvenkinių supamas miestelis, garsėjantis romantišku senamiesčiu ir dar vadinamas Pietų Moravijos perlu.

Telčo senamiestis neretai lyginamas su Hanso Kristiano Anderseno pasakomis. Apsilankymas Telče tarsi primena sugrįžimą į Renesanso epochą. Miestelis, įkurtas 13 amžiuje, yra laikomas vienu romantiškiausių Čekijoje.

Telčo senamiestis yra vienas įspūdingiausių itališkojo renesanso architektūros pavyzdžių į šiaurę nuo Alpių kalnų. Miestelyje buvo filmuotas ne vienas istorinis filmas.

Pagrindinėje Telčo aikštėje išsirikiavę įvairiaspalviai istoriniai pastatai, daugiausia – tai 16 a. stiliaus statiniai, kurie čia iškilo po to, kai miestą nusiaubė gaisras. Namus puošia ne tik renesanso bei baroko stiliaus architektūros detalės, bet ir išraiškingos arkos, kuriose įsikūrę nedidelės parduotuvėlės bei kavinukės.

Ši romantiška Telčo aikštė ir istorinis miesto centras yra įtraukti į Unesco pasaulio paveldo sąrašą 1992 m.

Telčą iš trijų pusių supantys tvenkiniai iki šių dienų yra naudojami pagal paskirtį – juose veisiamos ir auginamos žuvys.

Telčas įsikūręs Pietų Moravijos regione, maždaug už 100 km į vakarus nuo Brno miesto, kuris yra laikomas šio regiono sostine. Pietų Moravija yra garsi vyndarystės tradicijomis ir yra vienas svarbiausių čekiško vyno regionų.

Kelionių idėjos