Kelioniumanija.lt

Velykų sala – nutolusi nuo Čilės krantų beveik 4 000 km ir garsėjanti įspūdingomis akmeninėmis statulomis, vadinamomis moajais.

Ši sala yra vulkaninės kilmės ir užima maždaug 180 kv. km plotą. Sala yra trikampio formos, kadangi susiformavo ant trijų užgesusių ugnikalnių. Beveik pusę salos teritorijos užima Rapa Nui nacionalinis parkas, 1995 m. įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Velykų salos pavadinimas kilo olandų jūrininko Jakobo Rogeveno vadovaujam laivui pasiekus šios salos krantus 1722 m. Velykų rytą. Tuo metu saloje gyveno vietinė gentis.

Moajai – tai iš tufo iškaltos monolitinės skulptūros, kurių priskaičiuojama beveik 1000 ir visos jos – skirtingos. Kiekviena statula sveria apie 8-12 tonų. Spėjama, kad moajai vaizduoja dievybes bei protėvius. Kai kurios statulos sustatytos ant platformų, po kuriomis buvo laidojami svarbūs asmenys.

Statulos sustatytos ant jūros kranto. Tačiau jos buvo gaminamos prie ugnikalnio ir po to gabenamos į pakrantę. Salos gyventojai turėjo neblogas astronomijos žinias. Tai liudija statulų išsidėstymo kryptis.

Saloje galima rasti ir kitų įdomių objektų: gausybę ant uolų išlikusių piešinių.

Kelionių idėjos