Danija

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Danijos Karalystė

Regionas

Europa

Sostinė

Kopenhaga (1,4 mln. gyv.)

Didžiausi miestai

Orhus, Odensė, Alborgas

Šalis garsėja

Seniausia Europoje monarchija, H.K. Anderseno pasakomis, Lego žaidimu, gyvulininkyste, stipria socialinių garantijų sistema ir dideliais mokesčiais, Tivoli atrakcionų parku

Plotas

43 094 kv. km

Gyventojų skaičius

5,4 mln.

Kalba

danų

Pinigai

Danijos krona (DKK), 1 DKK=100 erių

Informacija apie šalį

Danija – tai raižyti krantai, ledynų suformuotos žemumos ir lygumos, primenančios lietuviškąsias, ežerai ir kalvos. Miškai Danijoje užima apie dešimtadalį teritorijos. Vidutinis šalies aukštis virš jūros lygio – tik 30 m.

Danijos Karalystė – Šiaurės Europos šalis, priskiriama prie Skandinavijos šalių. Šalis įsikūrusi Jutlandijos (Jylland) pusiasialyje, o maždaug trečdalis Danijos teritorijos – salos. Danijai priklauso daugiau nei 400 salų, iš kurių gyvenamos yra 79. Didžiausios salos – Zelandijos (7 000 km²), Fiūno (3 000 km²), Lolano, Falsterio, Langelano, Miono.

Danijai taipogi priklauso autonomiškos Grenlandija (didžiausia pasaulyje sala) bei Farerų salos. Danija tik pietinėje pusėse turi kaimynus – Vokietiją, likusi teritorija apsupta Šiaurės ir Baltijos jūrų, tačiau Orensundo tiltu nuo 2000 m. Zelandijos sala yra sujungta su Švedijos Malmės miestu.

Didžiausias ežeras – Arese

Aukščiausias taškas – Yding Skovhėjus (173 m.)

Ilgiausia upė – Gudenas (158 km.)