Kopenhaga – miestas, kuriame sklando pasakos

Autorius: Kelionių manija , 2017, Sausio 01d.

Kas nėra girdėjęs Hanso Kristiano Anderseno pasakų – „Bjaurusis ančiukas“, „Naujieji karaliaus drabužiai“, „Karalaitė ant žirnio“, „Piemenaitė ir kaminkrėtys“, „Sniego karalienė“… galima būtų vardyti ir vardyti. Daugumą savo pasakų žymusis danų rašytojas sukūrė įkvėptas Kopenhagos – miesto, įsikūrusio Baltijos jūros Zelandijos saloje. Kopenhagos pavadinimas, išverstas į lietuvių kalbą, reiškia prekybos, arba pirklių uostas.

Svarbiausios lankytinos vietos Kopenhagoje:

  • Miesto rotušės aikštė

Rotušės (Radhuset) pastatą puošia Kopenhagos įkūrėjo vyskupo Absalono statula. Iš varpinės bokšto, į kurį užkilti galima įveikus 300 laiptelių, atsiveria puiki Kopenhagos panorama.

  • Kopenhagos undinėlė

Tai – bene žymiausias paminklas mieste ir Kopenhagos vizitinė kortelė. Undinėlė, tarsi nužengusi iš H.K.Anderseno pasakos, įsitaisiusi ant akmens ties Langelinie pasivaikščiojimo taku. Tiesa, nedidelę skulptūrą iš tolo sunkoka įžvelgti.

 

9kopenhagos-undinele.jpg

 

  • Nyhavn

Taip vadinasi Naujasis uostas – nedidelis Kopenhagos kanalas, šalia kurio driekiasi pėsčiųjų gatvė, pamėgta miestiečių ir Danijos sostinės svečių. Kanalą supa ryškiaspalviai 18 a. namai – kadaise net keliuose iš jų yra gyvenęs H.K.Andersenas. Iš Nyhavn išplaukia laivai, siūlantys apžvalgines ekskursijas Kopenhagos kanalais.

 

9nyhavn-kopenhaga-1.jpg

 

  • Tivoli parkas

Nuo 1843 m. veikiantis pramogų parkas tapo viena svarbiausių Kopenhagos atrakcijų. Čia – ne tik vaikų ir suaugusiųjų pamėgti atrakcionai, bet ir fontanai, kinų pagodos, restoranai, klounų bei fokusininkų pasirodymai bei daugybė kitų pramogų. Tivoli parkas Kalėdų laikotarpiu tampa didžiule šurmuliuojančia Kalėdų muge, kurioje galima paragauti tradicinių daniškų kalėdinių gardumynų, įsigyti kalėdinių dovanų ar pačiuožinėti čiuožykloje.

 

9tivoli-kopenhaga.jpg

 

  • Rozenborgo rūmai

Nyderlanų renesanso stiliaus rūmai, Rosenborg Slot, buvo pastatyti 17 a. pradžioje. Karališkoje vasaros rezidencijoje išlikęs autentiškas prabangus interjeras – kelias menes galima apžiūrėti ir rūmų lankytojams.

 

9resenborgo-pilis.jpg

 

  • Kristianborgo rūmai

Šie rūmai – tai buvusi karališkoji rezidencija, įsikūrusi Slotsholmeno saloje. Dabartinių rūmų vietoje 12 a. iškilo pirmoji miesto tvirtovė, kurią pastatė Kopenhagą įkūręs vyskupas Absalonas. Dabartiniuose rūmuose, kurie buvo atstatyti 20 a. pradžioje, įsikūręs Danijos parlamentas. Rūmuose galima apžiūrėti karališkuosius apartamentus, menes, buvusias arklides.

  • Naujoji Karlsbergo gliptoteka

Dažnai vadinama didžiausia meno saugykla Šiaurės Europoje, Naujoji Karlsbergo gliptoteka (Ny Carlsberg Glyptotek) buvo atidaryta 19 a. pabaigoje. Šią dailės galeriją atidarė Karlas Jakobsenas, legendinės Karlsbergo alaus daryklos įkūrėjo sūnus. Beje, tas pats Karlas Jakobsenas Kopenhagai padovanojo ir legendinę Undinėlę. Gliptotekoje sukaupta vertinga antikinių statulų, mozaikų, etruskų bei romėnų dailės, o taip pat ir danų bei įvairių kitų Europos talentų tapybos darbų kolekcija.

  • Stroget

Danai Stroget vadina ilgiausia pėsčiųjų gatve pasaulyje. Ši gatvė jungia Rotušės aikštę ir Kogens Nytorv turgavietę. Gatvėje įsikūrusios prabanga tviskančios boutique parduotuvės, kavinės, restoranai.

  • Borsen

17 a. statytame pastate kadaise buvo įsikūręs Kopenhagos turgus, vėliau čia veikė Danijos vertybinių popierių birža.

  • Kristianija

Kai kas šį kvartalą vadina anarchija, kiti narkomanų lindyne. Tačiau visi sutinka, kad tai – alternatyvi, spalvinga ir savo šarmą turinti Kopenhagos vieta. Šis „laisvasis miestas mieste“ buvo įkurtas 1971 m.

 

9kopenhaga3.jpg

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.