Velykų savaitgalį keliaukime į Kopenhagą!

Autorius: Loreta Puskunigė , 2016, Kovo 15d.

Kelionės visada teikia džiaugsmą, tačiau ne visuomet pavyksta joms atrasti pakankamai laiko. Šventiniai savaitgaliai – tai tikrai puiki proga atverti duris į platųjį pasaulį ir šventes sutikti kitaip nei įprasta. Šv. Velykų savaitgalis – tai tikrai puiki proga keliauti į Kopenhagą, kurioje patirsite tikrai daug įsimintinų įspūdžių. Nors dvi dienos – gana trumpas laikas viešėti svečioje šalyje, tačiau susidarius kelionės planą, galima pamatyti tikrai nemažai.

 

Tiesioginis skrydis iš Kauno

Siūlomas tiesioginis skrydis kovo 26-ą dieną. Iš oro uosto išvykstama 06:15 h, į Danijos sostinę atvyksite 06:50 h vietos laiku. Numatomas grįžimas – pirmadienį, kovo 28 dieną, skrydis iš Kopenhagos – 11:50 h (Kopenhagoje laikrodžiai rodys viena valanda anksčiau nei pas mus). Jei nespėsite išsikeisti valiutos – eurus į Danijos kronas galėsite išsikeisti jau atvykę į didžiulį Kopenhagos oro uostą.

 

Apgyvendinimas

Kopenhagoje viešbučių tikrai gausu, ir išsirinkti tinkamiausią galite iš anksto. Priklausomai nuo to, ką planuojate veikti, galite pasirinkti tinkamiausią viešbučio vietovę. Bene dažniausiai nusprendžiama rinktis viešbučius, esančius miesto centre, ir visada galite pasirinkti tokį, kuris geriausiai atitiktų jūsų finansinę situaciją (jei ieškote pigių nakvynės pasiūlymų, peržiūrėkite Kopenhagos svečių namų apgyvendinimo kainas). Patartina rinktis ankstyvą priėmimą viešbutyje, nes Kopenhagoje nusileisite tikrai labai anksti.

 

Transportas

Iš oro uosto į viešbutį galite nuvykti metro: miestas yra suskirstytas į 7 zonas, kuriomis važiuoja traukiniai. Įsigyti bilietus galima savitarnos aparatuose: jei nuspręsite lankytis populiariausiose turistų lankomose vietose, jums gali užtekti bilieto, skirto važinėti 2 linijomis (naudingiausios yra M1 ir M2). Traukiniai kursuoja kas 5-10 minučių, todėl greitai galėsite pasiekti norimą objektą. Nuo oro uosto iki centro kelionė truks maždaug 15 minučių, o bilieto kaina bus apie 4 € (30 DK).

 

Jei rinksitės tokius lankytinus objektus, tarp kurių atstumas nėra labai didelis, galėsite išsinuomoti dviratį (žinoma, jei oras bus palankus). Kopenhagoje dviračių skaičius yra didesnis nei gyventojų – atrodo, kad čia transporto priemone naudojasi visi. Išsinuomoję dviratį galėsite dar labiau įsilieti į šio miesto gyvenimą, ir bent trumpam tapti jo dalimi.

 

Nors yra galimybė išsinuomoti automobilį, tačiau paprastai nerekomenduojama to daryti – ne visur rasite stovėjimo aikštelių, o parkavimo kainos bus gana didelės.

 

Ką veikti Kopenhagoje?

Kelionės planą visada palanku susidaryti iš anksto, nes tai padės efektyviau suplanuoti kelionės laiką, ir per dvi dienas bus galima pamatyti tikrai nemažai: zoologijos sodą, žymiąją Undinėlės statulą, Carlsberg muziejų, įsikurusį buvusioje alaus darykloje, spalvingus Kristianijos namus, vikingų muziejų, esantį 30 km nuo Kopenhagos,  ir dar daugiau. Dauguma lankytinų objektų dirba nuo 10 iki 16 valandos, todėl svarbu planuoti laiką, kad spėtumėte juos aplankyti. Pasivaikščiojimus po miestą geriausia pasilikti vakarui, kuomet nebereikės niekur skubėti.

 

1 diena

Į Kopenhagą atvyksite ankstų šeštadienio rytą, todėl nenustebkite, kad miestas bus gana  tuščias. Muziejai, parduotuvės, kavinės duris atvers tik 9-10 valandą, todėl rekomenduojama pirmiausia pasidėti daiktus viešbutyje. Jei nekantru, ir norisi kuo greičiau pasižvalgyti po apylinkes, pasivaikščiokite po miesto centrą, o jau tada galėsite aplankyti numatytus objektus.

 

Viena įspūdingiausių lankytinų vietų Kopenhagoje – tai zoologijos sodas, įsikūręs gana netoli centro. Iki čia galite nuvykti dviračiu ar net pėsčiomis – pasivaikščiosite parku, ir netrukus atsidursite viena lankomiausių Kopenhagos objektų. Zoologijos sodas duris atveria 10 h, vasaros laiku dirba iki 18 valandos, o kaina suaugusiems siekia 160 DK(21,44 €). Čia praleisite maždaug tris valandas, jei pasiseks, pamatysite, kaip maitinami ir treniruojami teritorijoje laikomi gyvūnai.  Jei išalksite, zoologijos sodo teritorijoje rasite kavinių, kur galėsite papietauti.

 

Hanso Kristiano Andersano Undinėlė – tai turistų mėgstamiausias objektas, ir ją tiesiog būtina pamatyti. Langelinie krantinę turbūt patogiausia pasiekti plaukiant turistiniu laivu, nuo prieplaukos reikės paeiti vos 10 minučių pėstute. Plaukimas kanalais – tai viena populiariausių pramogų Kopenhagoje, nes plaukdami galite pasižvalgyti po miestą, kurio vaizdas atrodys visai kitoks. Pramoga kainuos apie 75 DK (10 €), truks maždaug valandą.

 

Apžiūrėję žymiąją Undinėlę, galėsite nuvykti į Carlsberg muziejų – jis nuo čia nutolęs maždaug 7 kilometrus, patogu nuvykti visuomeniniu transportu. Įdomu tai, kad būtent „Carlsberg“ įkūrėjas Jakobas Kristianas Jacobsenas sukūrė Undinėlės skulptūrą, esančią visai netoli buvusios alaus daryklos. Šiandien čia lankytojai gali apžiūrėti butelių, pelnytų apdovanojimų kolekciją ir skulptūras. Muziejaus svečiai yra kviečiami paragauti „Carlsberg“ alaus. Muziejus dirba iki 17 valandos.

 

2 diena

Iš Kopenhagos traukiniu arba autobusu galite nuvykti į Roskildę, kurioje rasite žymųjį vikingų laivų muziejų (kelionės bilietas kainuos apie 10 eurų). Kelionė truks maždaug 20 minučių, ir netrukus atsidursite vikingų laivų muziejuje, kuriame susipažinsite su laivų istorija (visai neseniai buvo atrasti dar penki vikingų laivai), apžiūrėsite laivų ekspozicijas, ir rasite tikrai nemažai pramogų. Taip pat galėsite apžiūrėti valčių dirbtuves, vaikai turės galimybę persirengti vikingais ir nusifotografuoti. Kovo mėnesį muziejus dirba nuo 10 iki 16 valandos.

 

Kovo pabaiga – tai metas, kada galime pasigrožėti bundančia gamta, ir į lankytinų objektų sąrašą palanku įtraukti Kopenhagos botanikos sodą, esantį centre, netoli Rosenborgo pilies (ją taip pat rekomenduojama pamatyti). Botanikos sodas buvo įkurtas prieš beveik 150 metų, šiandien čia galime rasti 27 stiklinius pastatus, kuriuose saugomi reti augalai. Kopenhagos botanikos sode galima apsilankyti nemokamai. Šalia esanti Rosenborgo pilis buvo pastatyta XVII amžiaus, ir kurį laiką buvo Karališkos šeimos vasaros rezidencija. Šiandien čia yra įkurtas muziejus, kuriame laukiami visi – kasmet į muziejų užsuka du su puse milijono turistų.

Lankantis Kopenhagoje tikra nuodėmė neaplankyti legendomis apipintos Kristianijos, kuri neretai vadinama atskira sostinės respublika, kurioje negalioja jokie šalies įstatymai. Galbūt dėl to ji ir traukia turistus, tačiau nereikėtų pamiršti laikytis saugumo: čia negalima fotografuoti, bėgti kalbant telefonu, ir, žinoma, reikėtų atsisakyti siūlomų kvaišalų. Lankydamiesi Kristianijoje galėsite pasigrožėti išskirtine architektūra – šiuo metu čia gyvena apie 1000 žmonių, ir dauguma jų savo namus pasistatė patys. Galėsite pasirinkti ekskursiją su gidų – visais metų laikais jos yra siūlomos kiekvieną savaitgalį. Gidas jums galės papasakoti apie Kristianijos istoriją, supažindins su čia galiojančiomis taisyklėmis, ir t.t. Į Kristianiją galite atvykti autobusu – vairuotojas jus išleis prie pat jos vartų (palankiausia vykti 66 maršruto autobusu).

 

3 diena: kelionė namo

Skrydis iš Kopenhagos į Kauną – 11:50 h, tad jei keliatės anksti, dar turėsite šiek tiek laiko nupirkti lauktuvių ar pasivaikščioti po miestą.  Į oro uostą stenkitės atvykti dar likus pakankamai laiko iki išvykimo – atminkite, kad atstumai šiame oro uoste yra tikrai nemaži. Oro uoste rasite nemažai parduotuvių,  tad, jei nespėsite nupirkti lauktuvių, tą galėsite padaryti prieš pat skrydį.

 

Daugiau apie lankytinas vietas ir veiklas Kopenhagoje galite skaitykite šiame puslapyje

Leave a Reply