Kelioniumanija.lt

Kopenhaga (dan. Kobenhavn) – Danijos sostinė ir didžiausias šalies miestas, 1167 m. įkurtas vyskupo Absalono. Viduramžiais miestas klestėjo iš prekybos Baltijos jūros regione. Išvertus iš danų kalbos, Kopenhaga reiškia „pirklių uostas“.

Šiandien Kopenhaga – judrus miestas. Didžioji dalis senamiesčio yra skirta pėstiesiems. Čia įsikūrusi ir ilgiausi pėsčiųjų gatvė Europoje – Strioget, nutįsusi apie 2 km ir garsėjanti prabangiomis parduotuvėmis ir kavinėmis.

Kopenhagoje gausu rūmų ir pilių. Žymiausios iš jų yra Rosenburgo pilis – viena iš karališkųjų rezidencijų bei Kastellet ir Frihedsmuseet – XVI a. pilis, kurioje įsikūrę Danijos kariuomenė ir pasipriešinimo judėjimo muziejus, supažindinantis su vokiečių okupacija II Pasaulinio karo metu. Kalbant apie rūmus, verta aplankyti Danijos parlamento pastatą – Kristianborgo rūmus ir Danijos karalių rezidenciją – Amalienborgo rūmus. Šiaurinėje Kristianborgo rūmų pusėje yra žymaus danų skulptoriaus galerija Bertel Thorvaldsen.
Netrūksta čia ir muziejų, tokių kaip visame pasaulyje žinomas Madam Tussaud muziejus ar Nacionalinis muziejus, kuriame sukauptos gausios etnografinės bei senienų kolekcijos, puikiai supažindinančios su Danijos istorija. Kopenhagoje įsikūręs Ny Carlsberg Glyptotek – garsiojo Carlsbergo alaus daryklos įkūrėjo sūnaus C. Jacobseno įkurtas šiuolaikinio meno muziejus. Valstybiniame dailės muziejuje rasite pasaulio ir Danijos tapytojų darbų nuo XIV a. Kolekcijoje yra El Greco, Rembranto, Picasso, Tiziano, Rubenso kūrinių.
Iš bažnyčių žymiausios yra šios: Šv. Albano bažnyčia su įspūdingais Gefionos fontanais, neklasikinė Vor Frue bažnyčia bei barokinė Apvaliojo Bokšto bažnyčia Rund Tarn. Marmurinė bažnyčia, dar vadinama Frederikskirken garsėja vienu didžiausių Europoje kupolu. Pradėta statyti 1749 m. iš marmuro, bažnyčia baigta tik po 150 metų, daugiausia naudojant gerokai pigesnį kalkakmenį.

Kopenhagos širdis, pagrindinis miesto transporto susikirtimo taškas ir populiari susitikimų vieta – Rotušės aikštė. Romantikai turėtų aplankyti žaviąją pasivaikščiojimų vietą Nyhavn (Naujojo uosto) krantinę. Ieškantiems ko nors unikalaus ar panašaus į Vilniaus Užupį, vertėtų aplankyti Kristianiją (Cristiania) – tai vadinamasis „laisvasis miestas“, garsėjantis savo alternatyviu požiūriu ir gyvenimo būdu. Pasakų mėgėjams skirtas Tivoli parkas – pramogų parkas, įkurtas 1843 m. naudojant H.K. Anderseno pasakų motyvus.

Senoji Danijos vertybinių popierių birža, statyta XVII a. kaip turgavietė vadinama Borsen. Žymusis Kopenhagos universitetas – XIX a. klasikinio stiliaus pastatas įsikūręs Kobmager gatvėje.