Dominika

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Dominikos Sandrauga

Regionas

Centrinė Amerika / Karibai

Sostinė

Rozo

Didžiausi miestai

Rozo, Berekua, Portsmutas

Šalis garsėja

Karštosiomis versmėmis

Plotas

754 km²

Gyventojų skaičius

70 tūkst.

Kalba

Anglų

Pinigai

Rytų Karibų doleris (XCD) = 100 centų

Informacija apie šalį

Dominika įsikūrusi Karibų jūroje esančioje Dominikos saloje, kuri priklauso Mažųjų Antilų salynui. Valstybėje yra daug karštųjų versmių, nes sala yra vulkaninės kilmės.

Šalies kraštovaizdį puošia nuostabus kalnagūbris, kurį raižo daugiau kaip 300 upių ir upelių. Čia įkurta daug nacionalinių parkų ir draustinių, kurie saugo drėgnuosius miškus, įvairius augalus, gyvūnus ir paukščius.

Saloje yra nuostabi gamta: ugnikalnių viršūnės, kalnų upės ir upeliai, juodo ir auksinio smėlio paplūdimiai, kriokliai ir geizeriai džiugina akį.

Klimatas Dominikoje yra tropinis jūrinis. Tai lietingas kraštas, kur daugiausiai kritulių iškrenta rugsėjo-lapkričio mėnesiais. Vidutinė metinė temperatūra – +26 laipsnių.

Dominika dažnai painiojama su kita Karibų jūros šalimi – Dominikos Respublika, kuri yra įsikūrusi Haičio saloje.

Dominikos nacionalinėje virtuvėje juntama kreolų ir Amerikos virtuvių įtaka. Mėgiamos jūros gėrybės, gardžiai ruošiama krabų mėsa, moliuskai. Dažniausiai saloje geriamos vaisių sultys. Iš alkoholinių gėrimų mėgiamas kokosų romo punšas, kuris gaminamas iš šviežių kokosų pieno, cukraus, romo, trauktinės, vanilės ir granatų.

Rekomenduojame