Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Pinigai. Dominikos Respublikos valiuta yra Dominikos pesas, tačiau šalyje galima atsiskaityti ir JAV doleriais. Pinigus galima išsikeisti viešbučiuose ir komerciniuose bankuose.

Elektra. 110V, o kištukas yra amerikietiško standarto, tad reikia turėti specialų adapterį.

Vanduo. Nepatariama gerti vandentiekio vandens, geriau jį pirkti išpilstytą į butelius.

Automobilio nuoma. Automobilį gali išsinuomuoti asmuo, kuris yra sulaukęs 25 metų. Taip pat reikia turėti tarptautines teisės ir kreditinę kortelę.

Viešbučiai. Dominikos Respublikoje yra labai platus viešbučių pasirinkimas. Aptarnavimo lygis yra aukštas. Daugelis viešbučių turi savo paplūdimius ir parkus. Labiausiai paplitę viešbučiai yra 2-3 aukštų jaukūs vasarnamiai.

Klimatas. Klimatas Dominikos Respublikoje yra švelnus tropinis. Čia didžiąją laiko dalį šviečia saulė. Vidutinė metinė temperatūra yra nuo +23oC iki +28oC. Šalyje išskiriami du sezonai – nuo birželio iki spalio yra lietingasis ir nuo spalio iki birželio yra sausasis sezonas. Geriausias laikas lankytis Dominikos Respublikoje yra nuo gruodžio iki balandžio mėnesio.

Nacionalinė virtuvė. Dominikos Respublikos virtuvėje juntama didelė ispanų ir portugalų įtaka, nes šios tautos ilgai valdė šalį. Tradiciniai patiekalai yra gaminami iš šalyje augančių produktų. Populiari mėsa, žuvis, paukštiena, jūros gėrybės, ryžiai, pupelės ir daržovės. Tradiciniai patiekalai nėra aštrūs. Populiariausi Dominikos Respublikos patiekalai yra ant iešmo kepta kiauliena, troškinta ožkiena, žuvis kokosų piene. Dominikiečiai labai daug ką moka gaminti iš bananų: jie verdami, kepami, troškinami, sūdomi, gaminami saldūs patiekalai, salotos, košės.