Egiptas

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Egipto Arabų respublika

Regionas

Afrika

Sostinė

Kairas

Didžiausi miestai

Aleksandrija, Giza

Šalis garsėja

piramidėmis, šventyklomis, senųjų civilizacijų palikimu

Plotas

1 001 450 km²

Gyventojų skaičius

79 mln.

Kalba

arabų

Pinigai

Egipto svaras (EGP)

Informacija apie šalį

Egiptas – lietuvių itin pamėgta atostogų šalis, viliojanti egzotiška gamta, šiltomis Raudonosios jūros bangomis, saulėtomis pakrantėmis, puikiomis nardymo galimybėmis ir egzotiškais vaizdais. Lietuvių pamėgti populiarūs kurortai – Hurgada, Šarm el Šeichas ir kiti.

Egiptas pasaulyje garsus savo įspūdingais istoriniais paminklais ir didžiuliu senosios Egipto civilizacijos palikimu: piramidėmis, šventyklomis, faraonų kapavietėmis, sfinksais. Dauguma šalies lankytojų, net ir nesidominčių senovės civilizacijomis, noriai lanko Gizos piramides, Luksore esančias šventyklas ir kitus tūkstantmečių tėkmę atlaikiusius istorinius paminklus.

Po Egiptą savarankiškai keliauti nėra labai saugu, tad dažnai tenka pasikliauti kelionių organizatorių išmone. Lietuvos Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja imtis ypatingų saugumo priemonių vykstant į šią šalį.

Egipte turistams, kurie yra kone pagrindinis daugelio egiptiečių pragyvenimo šaltinis, saugoti yra įsteigti specialūs sukarinti būriai, tačiau tai ne visada gelbsti ir retsykiais pasitaiko teroristinių išpuolių prieš užsieniečius. Tad pavojingiausios yra masinio susibūrimo vietos. Lietuvos piliečiams vykstant į Egiptą reikalinga viza, kurią galima įsigyti atvykus į šalį.

Egiptas įsikūręs šiaurės rytinėje Afrikos dalyje, tačiau jo dalis yra ir Sinajaus pusiasalyje, kuris priklauso Azijai. Sueco kanalas skiria pagrindinę Egipto dalį nuo Sinajaus pusiasalio.

97% Egipto teritorijos užima Sacharos dykuma, kuri yra labai retai apgyvendinta. Dauguma gyventojų gyvena ties Nilu, taip pat prie Sueco kanalo. Aukščiausia viršukalnė – Katerinos kalnas (2629 m).