Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Saugumas. Dėl anksčiau dažnokai pasitaikydavusių išpuolių prieš užsienio turistus, šiandien Egipte dedamos visos pastangos turistus apsaugoti: turistinius autobusus lydi ginkluoti konvojai, savarankiškas užsieniečių judėjimas yra nerekomenduotinas. Lietuvos Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja imtis ypatingų saugumo priemonių vykstant į šią šalį.

Kišenvagiai. Smulkios vagystės yra didelė Egipto problema, ypač tankiau gyvenamose vietose, pavyzdžiui, Kaire. Vietiniai netgi yra įpratę iš viso nesinešioti piniginės ir paprastai pinigus nešiojasi kišenėse nedideliais kiekiais.

Vanduo. Egipte klimatas itin karštas, dėl to rekomenduojama gerti daug vandens. Negalima gerti vandens iš čiaupo. Galima gerti tik virintą vandenį. Perkant vandenį buteliuose, būtina įsitikinti, ar jis prieš tai nebuvo atidarytas.

Derybos. Kaip ir kitose arabų šalyse, perkant Egipte būtina derėtis. Patartina nerodyti iš karto didelio susidomėjimo planuojamu pirkti daiktu. Tokiu būdu galėsite nusiderėti geresnę kainą. Dažnai pardavėjai pasiūlo arbatos ar kavos puodelį, tačiau tai dar neįpareigoja jūsų pirkti! Iš esmės, Egiptas yra rojus mėgstantiems apsipirkti.

Vizos. Lietuvos piliečiams vykstant į Egiptą reikalinga viza, kurią galima įsigyti atvykus į šalį.

Arbatpinigiai. Kiekvienas, apsilankęs Egipte jau turbūt niekada neužmirš stebuklingojo žodžio „bakšis“, reiškiančio arbatpinigius. Arbatpinigiai yra neatsjama Egipto kultūros dalis. Tad patartina visuomet turėti smulkių pinigų, jei nenorite „atsisveikinti“ su kur kas solidesnėmis kupiūromis. „Bakšišo“ tikisi viešbučių, restoranų darbuotojai, taksistai, gidai, ekskursijų autobusų vairuotojai… Netgi ir uniformuoti policininkai gali paprašyti, tačiau jiems reiktų neduoti arbatpinigių, kadangi oficialiai tai gali būti palaikyta kyšininkavimu.

Suvenyrai. Ką parvežti draugams ir visiems, laukiantiems lauktuvių? Egipte paprastai turistai įsigyja papirusų, juvelyrikos, odos dirbinių, kilimų, prieskonių. Lietuviai taipogi mėgsta parsivežti kaljaną.

Alkoholis. Nors Egiptas yra viena iš liberaliausių musulmoniškų kraštų kalbant apie alkoholio vartojimą, tačiau Ramadano metu alkoholio gali įsigyti tik užsienietiškus pasus turintys asmenys.

Klimatas. Egipto klimatas yra sausas ir karštas. Vidutinė metinė temperatūra – +20-26°C. Žiemos mėnesiai – gruodis, sausis ir vasaris – yra vėsiausi. Kovo-balandžio mėnesiais nuo Vakarų dykumos pučia sausas, karštas vėjas, nešantis dulkių debesis, t.y. vadinamasis kfamsi.

Dykumose būna labai karšta dieną, o naktimis – šalta.