Kelioniumanija.lt

Abu Simbelas – tai archeologinė vietovė Egipto pietuose. Abu Simbelas garsėja dviem šventyklomis, iškaltomis uolose, dar vadinamomis Nubijos paminklais, kadangi taip ši vietovė buvo vadinama romėnų. Vietovė yra įtraukta į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą.

Abu Simbelas nuo Asuano yra nutolęs apie 300 km į pietryčius ir yra įsikūręs ant Nasero ežero kranto. Uolose iškaltos šventyklos yra laikomos Ramzių valdymo periodo architektūros bei meno simboliais. Šventyklos buvo pastatytos maždaug 13 a. pr. Kr.

Šventyklų fasadus saugo didžiulės statulos, iškaltos iš uolų. Didžiąją šventyklą, skirta dievui Amonui ir Ramziui II, puošia 4 sėdinčios statulos, kurių aukštis – 20 m. Mažesnioji šventykla buvo skirta deivei Hator ir Ramzio II žmonai. Šios šventyklos fasadą puošia 6 stovinčios statulos.

Įdomu tai, jog šventyklos kadaise stovėjo visai kitoje vietoje. Tačiau pastačius Asuano užtvanką joms iškilo grėsmė. UNESCO pastangomis per ketverius metus trukusią šventyklų gelbėjimo operaciją šventyklos buvo atskirais luitais pergabentos į aukščiau esančią vietovę.

Nasero ežeras, kuris dar vadinamas Nubijos jūra, susidarė pastačius Asuano užtvanką. Šis ežeras yra didžiausias pasaulyje žmogaus rankų sukurtas vandens telkinys pasaulyje.