Kelioniumanija.lt

Karalių slėnis – tai Egipto faraonų laidojimo vieta vakariniame Nilo krante šalia Luksoro (buvusių Tėbų).

Atėjus į valdžią XVIII Senovės Egipto faraonų dinastijai, faraonus imta laidoti Tėbuose, tuometiniame religiniame Egipto centre. Liovęsi statyti piramidės formos kapavietes, egiptiečiai ėmė jas kirsti kalkakmenio uolose greta Tėbų miesto.

Kapavietes sudarydavo keli koridoriai, prieškambaris ir laidojimo patalpa. Uolose paslėptas kapavietes buvo sunkiau surasti ir išplėšti.

Karalių slėnio vieta yra simbolinė, kadangi šiame slėnyje kas vakarą pasislepia saulė, praėjusi virš laidojimo šventyklų. 

Į šį slėnį vedė tik vienas kelias ir kapavietės buvo sumaniai paslėptos, tačiau tai nepadėjo išvengti kapaviečių plėšikų. Beveik nepaliesta kapų plėšikų išliko tik faraono Tutanchamono kapavietė. Dabar kapavietėje aptiktos brangenybės, papuošalai yra saugomi Nacionaliniame Egipto muziejuje Kaire.

Lyginant su kitomis kapavietėmis, faraono Tutanchamono kapas nėra įspūdingas. Šis Egipto faraonas valdė palyginti trumpai (mažiau nei dešimtmetį) ir mirė jaunas. Tačiau Nacionalniame Egipto muziejuje pamačius ten saugomą Tutanchamono sarkofagą, kuris pagamintas iš gryno aukso (daugiau nei 100 kg!), belieka įsivaizduoti, kaipgi anuomet buvo laidojami labiau nusipelnę valdovai. 

Faraono Amenchotepo II kapavietė yra viena giliausiai įrengtų, norint į ją patekti reikia nusileisti 90 laiptelių žemyn. Čia kapavietės kambaryje lubas puošia žvaigždės. 

Faraono Ramzio II, kuris buvo vienas ilgiausiai valdžiusiųjų Egipto valdovų, kapavietė pasižymi savo dydžiu. Deja, kapavietė smarkiai nukentėjo potvynių metu, vanduo sunaikino daugumą įspūdingų piešinių bei dekoracijų.  

Faraono Ramzio IX kapavietė yra viena lankomiausių ir viena paskutiniųjų įrengtų Karalių slėnyje. Kapavietę puošia gausūs piešiniai.  

 

Kelionių idėjos