Kelioniumanija.lt

Sinajaus (Mozės) kalnas – tai 2285 m viršukalnė Egipte, Sinajaus pusiasalyje. Pagal krikščioniškąją Bibliją, Mozė šio kalno viršūnėje gavo 10 Dievo įsakymų, iškaltų akmens luituose. Biblijoje šis kalnas dar vadinamas Horebo vardu. 

Į kalno viršūnę galima užkopti dviem keliais. Vienas iš jų – tai trumpesnis, bet sudėtingesnis kopimas kalne iškaltais laiptais. Kopiant šiuo keliu tenka įveikti 3750 laiptelių, kuriems prigijęs „atgailautojų laiptų“ pavadinimas. Kitas – ilgesnis, bet ne toks sudėtingas kelias, kuriuo, kopdami pėsčiomis, kalno viršūnę pasieksite per 2,5 valandos. Ilgesniuoju keliu taip pat gali kopti ir kupranugariai. 

Kalno viršūnėje yra Šv. Trejybės koplyčia ir ola, kurioje Dievas apsireiškė Mozei. Čia taip pat yra ir musulmonų mečetė.

Sakoma, jog šio kalno viršūnėje pasitikus saulėtekį, atleidžiamos visos nuodėmės. Be to, nuo kalno viršaus atsiveria puiki apylinkių panorama, kuri yra išties įspūdinga tekant saulei.

Sinajaus kalno papėdėje stūkso Šv. Katerinos vienuolynas, o netoliese galima išvysti Spalvotąjį Kanjoną. Šis kanjonas tokį žaismingą pavadinimą gavo dėl jį sudarančių įvairių uolienų, kurios esant skirtingam apšvietimui keičia spalvas.

Kelionių idėjos