Kelioniumanija.lt

Šv. Katerinos Aleksandrietės vienuolynas – tai 6 amžiuje pastatytas vienuolynas greta Sinajaus (Mozės) kalno, Sinajaus pusiasalyje. 

Šis vienuolynas, įsikūręs maždaug 1570 m aukštyje virš jūros lygio, yra seniausias veikiantis pravoslavų vienuolynas pasaulyje. Vienuolynas yra įtrauktas į Unesco pasaulio paveldo sąrašą.

Vienuolyną juosia tvirtos 15 m aukščio granito sienos, o šalia vienuolyno ilgainiui ėmė kurtis gyvenvietė, kuri dabar vadinama Šv.Katerinos miestu. Vienuolyno teritorijoje yra bazilika, mečetė. Tiesa, ši mečetė taip ir nebuvo niekada naudota, nes yra neteisingai nukreipta link Mekos. 

Šv. Katerinos vienuolyne saugomos ikonos, rankraščiai, istoriniai dokumentai, bažnytinių reikmenų kolekcijos.

Vienuolyno bibliotekos rankraščių kolekcija yra labai vertinga ir laikoma antrąja pagal svarbą pasaulyje po Vatikano bibliotekos. Čia saugomi rankraščiai senovės graikų, arabų, armėnų, koptų, hebrajų, aramėjų kalbomis. Vienuolyno ankstyvojo laikotarpio per 2000 ikonų kolekcija taip pat yra laikoma viena vertingiausių pasaulyje.

Į šią vietą atvyksta piligrimai iš viso pasaulio. Šv.Katerina Aleksandrietė buvo kankinė, kuri buvo nubausta myriop. Aleksandrijoje gyvenusi šventoji kankinė buvo nuteista už savo tikėjimą. Vienuolyne saugomos Šv.Katerinos relikvijos. Be to, pagal krikščionių tikėjimą, būtent šiame vienuolyne yra biblinis liepsnojantis krūmas. 

Kelionių idėjos