Kelioniumanija.lt

Aleksandrija – tai antras pagal dydį miestas Egipte (3,8 mln. gyventojų), įkurtas Aleksandro Makedoniečio 332 m. pr. Kr. Miestas, dažnai vadinamas „Viduržemio jūros perlu“, yra įsikūręs apie 200 km nuo Kairo, Nilo deltoje. Aleksandrija yra svarbus Viduržemio jūros uostas.

Aleksandrija Ptolemėjų dinastijos laikotarpiu (305-30 m. pr. Kr.) buvo viso Egipto sostinė, prekybinis ir kultūrinis centras.

280 m. pr. Kr. Faro saloje buvo pastatytas Aleksandrijos švyturys, vienas iš 7 pasaulio stebuklų. Romėnų valdymo laikotarpiu Aleksandrija Antikiniame pasaulyje tapo antru svarbiausiu miestu po Romos. Tačiau įkūrus Kairą, miestas prarado savo svarbą.

Aleksandrijos, arba Faro, švyturį maždaug po 1500 m. sugriovė žemės drebėjimas. Švyturio funkcija buvo padėti orientuotis į Aleksandrijos uostą įplaukiantiems laivams. Švyturys buvo maždaug 117 m aukščio.

 

Lankytinos vietos Aleksandrijoje:

 

Aleksandrijos biblioteka

Tai pati seniausia pasaulyje biblioteka. Bendras bibliotekos pastatų plotas – 45 tūkst. kv. m. Šios bibliotekos teritorijoje yra Kaligrafijos muziejus, Aleksandrijos muziejus, planetariumas, Mokslo muziejus ir kt. mokslo ir kultūros objektai.

 

Pompėjos kolona

Tai aukščiausias antikinis monumentas Aleksandrijoje. Ši 25 m aukščio raudono granito kolona buvo pastatyta imperatoriaus Diokletiano garbei.

 

Aleksandrijos katakombos 

Kom-el-Šogafa katakombos, dar vadinamos Aleksandrijos katakombomis, – tai uolose I-II a. iškirsta trijų lygių laidojimo vietovė. Šis kompleksas yra vienas didžiausių graikų-romėnų nekropolių Egipte. Uolų ertmėse įrengti laidojimo šuliniai, nišos sarkofagams, koplytėlės su suoliukais lankytojams. 35 m gylio nekropolį sudaro per 300 nišų, skirtų laidojimui. Du iš trijų lygių yra apsemti vandens. Kom-el-Šogafa laidojimo rūsiai išpuošti mitologinėmis figūromis.

 

Kelionių idėjos