Kelioniumanija.lt

Kairas – Egipto sostinė ir didžiausias miestas visoje Šiaurės Afrikoje (apie 18 mln. gyventojų). Miestas įsikūręs prie Nilo upės žiočių. Egiptiečiai Kairą dažnai tapatina su pačiu Egiptu, ir miestą, ir šalį vadindami tuo pačiu pavadinimu – Masr.

Nors šioje vietoje žmonės gyveno jau keletą tūkstančių metų, Kairas buvo įkurtas 969 m. Kr. Fatimidų dinastijos. Naujajam miestui parinkus vietą, astrologai laukė dangaus ženklo, kada bus tinkamas laikas pradėti statyboms. Anot legendos, signalas pradėti statybas turėjo būti duotas varpais, tačiau netyčia ant virvės nutūpė varnas ir varpai suskambėjo. Tuo metu įtaką turėjo Marso planeta, kuri arabiškai vadinosi Al-Qahir, kas reiškia „nugalėtoją“. Taip miestas gavo Kairo pavadinimą.

19 a. miestas ėmė sparčiai plėstis, aktyviai buvo vykdomos statybos, o po 1952 metų revoliucijos ėmė sparčiai augti gyventojų skaičius.

Kairas – pilnas kontrastų, chaotiškas ir triukšmingas miestas. Jame susilieja rytietiška ir vakarietiška kultūra, senovės tradicijos ir šiuolaikiški statiniai, prabangūs viešbučiai ir skurdžių kvartalai. Vis dėlto, norintys pamatyti Kairą savarankiškai turi ne tik apsišarvuoti kantrybe bei ištverme, bet ir paisyti savo saugumo.

 

Lankytinos vietos Kaire:

 

Nacionalinis Egipto muziejus

Tai bene įspūdingiausias pasaulio archeologijos ir egiptologijos muziejus, kuriame sukaupta per 100 000 eksponatų, išsamiai supažindinančių su Egipto istorija. Muziejaus pastatas buvo pastatytas 1902 m. ir skirtas būtent šiam tikslui. Čia eksponuojami gausūs radiniai iš Karalių slėnio, faraono Tutanchamono kapo radiniai (gausybė brangenybių ir papuošalų).

 

Khan Al-Khalili

Tai didysis turgus, esantis Midan Ataba, arba islamiškoje Kairo dalyje.

 

Kairo mečetės

Svarbiausios Kairo mečetės – tai Ibn Tuluno mečetė (9 a.), Azharo mečetė (10 a.), Sultono Hasano mečetė (14 a.)

 

Kitos lankytinos vietos 

Islamo dailės muziejuje eksponuojami 7-19 a. meno kūriniai. Geziros sala – tai sala Nilo upėje, ją su senamiesčiu jungia 3 tiltai. Saloje yra Kairo bokštas ir Operos rūmų kompleksas. Taip pat verta pamatyti Miesto vartus (11 a.), Saladino tvirtovę (12 a.).

 

Giza 

Visai šalia Kairo yra trečias pagal dydį miestas Egipte – Giza, kurią garsina UNESCO Pasaulio paveldo sąraše esančios Gizos piramidės. Daugiau apie Gizą

 

Kelionių idėjos