Alatskivio pilis – estiškasis Balmoralis

Autorius: Kelionių manija , 2012, Gegužės 27d.

Daug kas ją vadina pasakų pilimi. Alatskivio pilis sužavi vos tik išvydus jos baltutėlius bokštelius, paslaptingai kyšančius pro pilį supančio parko žalumą. Ir nors jau keletą metų pilies slenksčius mina lankytojai, oficiali restauracijos pabaiga atšvęsta šį savaitgalį.

Vos už 40 km į šiaurės rytus nuo Estijos studentų sostinės Tartu  esančią pilį 1885 m. pasistatė baronas Arved von Nolcken. Jis pats ir projektavo romantiškuosius bokštelius, šią idėją parsivežęs iš Škotijos. Tad visai neatsitiktinai Alatskivio pilis kiek primena Balmoralio pilį, vieną iš Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai priklausančių rezidencijų.

 

1savaitgalis-estijoje-alatskivi1.JPG

 

Alatskivio pilyje vokiečių baronas Arved von Nolcken su šeima gyveno keletą dešimtmečių, o po jo mirties pilį paveldėjęs sūnus čia atvykdavo tik medžioti. Karo metu pilis buvo apleista, o vėliau skirtingais laikotarpiais čia buvo įsikūrusi mokykla, pasienio punktas, sovietmečiu pilyje buvo įrengtas bendrabutis ir kolektyvinio ūkio administracinės patalpos. Kurį laiką pro išdaužytus pilies langus švilpavo vėjai, o pro neremontuotą stogą skverbėsi lietaus lašai.

 

1savaitgalis-estijoje-alatskivi2.JPG

 

Tik maždaug prieš dešimtmetį prasidėjo Alatskivio pilies rekonstrukcija, restauravimo ir buvusios didybės atkūrimo darbai. Šiandien baltai švytinti pilis laikoma vienu gražiausių neogotikinių pastatų Baltijos šalyse.

Ant prabangiai įrengtų kambarių sienų kabo nuotraukos, pasakojančios pilies istoriją: tai barono šeimos portretai, pilies vaizdai prieš rekonstrukciją ir po jos.

Antrajame aukšte įrengtas vieno žymiausių Estijos kompozitorių Eduardo Tubino muziejus. Interaktyvi ekspozicija supažindina su kompozitoriaus gyvenimu ir kūryba, čia galima pasiklausyti Eduardo Tubino simfonijų ir kitų kūrinių.

 

1savaitgalis-estijoje-alatskivi5.JPG

 

Na, o rūsyje, kur kadaise gyveno pilies aptarnaujantis personalas, išdėstyta vaškinių figūrų ekspozicija – autentiškais rūbais aprengti rūmų darbuotojai.

 

1savaitgalis-estijoje-alatskivi3.JPG

Nuotraukos kelioniumanija.lt

 

Taip pat skaitykite:

10 svarbiausių lankytinų vietų Taline

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Lankytinos vietos