Nuotykiai Estijoje – nuo žygio per pelkes iki apsilankymo povandeniniame kalėjime

Autorius: , 2017, Sausio 19d.
Jei jūsų širdis plaka tuo pačiu ritmu su gamta, geriausias būdas ją pripildyti laimės – išsiruošti į žygį. Ir ne kur kitur, o Estijoje. Net trečdalį šios šalies teritorijos dengia miškai, o penktadalį – pelkės, todėl ši šalis yra viena geriausių vietų aktyviam poilsiui gamtoje. Tačiau žygiai miškuose ir pelkėse pačių estų jau nebestebina, todėl jie kviečia į ekstremalią kelionę po kraujasiurbių šikšnosparnių urvus arba nuskendusio kalėjimo labirintais. 

Paslaptingas kalėjimas mėlynojoje lagūnoje 

Estijos šiaurėje yra miestelis, kurio povandeninis pasaulis pripažįstamas vienu egzotiškiausių ir paslaptingiausių visame pasaulyje – tai Rummu. Ši vieta sukels nuostabą bet kuriam narui, nes skaidriai raibuliuojantis vanduo slepia paslaptį – po juo stūkso paskendęs kalėjimas. Iki Sovietų sąjungos griūties, kaliniai čia triūsė kasdami dolomitą, todėl po vandeniu dar ir šiandien galima aptikti naudotų įrankių, baldų, mechaninių įrenginių  bei aplankyti vandens pripildytas celes. Vietiniai šią pakrantę vadina mėlynąją lagūna. Ruduo yra pats geriausias metas joje apsilankyti, nes unikali teritorija nėra užtvindyta poilsiautojų. 

 

19Rummu.jpg 

Rummu 

 

Didžiausia šikšnosparnių kolonija

Estijoje gyvena didžiausia šikšnosparnių kolonija Baltijos šalyse, kurią savo akimis pamatyti gali kiekvienas! Žemyn galva pakibę ir ilgomis iltimis pasipuošę gyvūnai yra paskutinieji skraidantys žinduoliai Žemėje. Sutikus visą būrį jų, ne vienam drąsuoliui pašiurpsta oda. Tiesa, baimintis nėra ko, tamsiuosius urvus nutūpę šikšnosparniai nepavojingi. Daugeliui nemalonios išvaizdos, tačiau tobulą klausą turintys šikšnosparniai, estų yra mėgiami ir net laikomi sėkmės simboliu. Gal dėl to Estijoje yra daugybė vedlių, puikiai žinančių šių naktinių skraidūnų įpročius ir galinčių aprodyti įstabius jų urvus.  

 

19Piusa-olos.JPG 

Piusa olos 

Išlipti iš pelkės sausam

Kuo pelkės ypatingos Estijoje? Čia jų tiek daug, kad vietos gyventojai jau seniai atrado būdą kaip pasiekti kaimyną neįklimpus iki pusės pelkėje. Visa paslaptis specialioje avalynėje – bog-shoes, avimoje kartu su įprastais batais. Šis batų apavas padeda balansuoti ant pelkės ir kartu apsaugo unikalią draustinio aplinką. Su tokiais antbačiais galima pasiekti gražiausias Estijos nacionalinių parkų atodangas – Soomos, Lahemos ir kitas. Jei pageidaujate, į nacionalinių parkų pelkynus galima leistis su vedliu, tokia pramoga 20 asmenų grupei kainuotų po penkiasdešimti litų, įskačiuojant ir batų apavo nuomą.

 

19Pelkiu-batai.jpg 

Žygis per pelkes su pelkių batais 

Svajonių sala 

Estijoje yra daugiau nei 1,5 tūkst. salų, viena nuo kitos besiskiriančių dydžiu, kraštovaizdžiu,  uolėtumu, augmenija, horizontais, pasiekiamumu. Kai kurios jų nesiekia net 0,1 kvadratinio kilometro, tad lengva patikėti, kad jų dar niekas neatrado. Todėl, iriantis kanoja aplink jas, lengva pasijusti tikru pasaulio užkariautoju. O jei atsidūrėte kanojoje dviese su savo antrąja puse, būtinai pasiduokite apėmusiems romantiškiems jausmams ir išsirinkite salą, kuri norėtumėte, kad priklausytų tik jums. Estai tiki, kad svajonių sala ne tik padeda sustiprinti santykius, bet ir mėgautis neblėstančia meile amžinai.