Taliną papuošė ledo skulptūros, sukurtos pagal rytų mėnulio kalendorių

Autorius: Kelionių manija , 2013, Vasario 14d.

Naujieji metai Kinijoje audringai sutikti prieš keletą dienų – vasario dešimtąją. Nors likusi pasaulio dalis 2013-ųjų sutikimą jau spėjo ir pamiršti, viena iš Baltijos šalių – Estija – naujuosius paminėjo antrą kartą – drauge su kinais. Tik, galbūt, kiek prieštaringai: tuo tarpu, kai Kinijoje Naujieji metai dedikuojami pavasariui (ši šventė dar vadinama „Pavasario festivaliu“), estai nusprendė pastatyti ledo skulptūras.


Vasario 10 dieną Talino Kadriorg parke buvo pastatytos penkios milžiniškos ledo skulptūros. Idėją įgyvendino keturi Estijos skulptoriai ir vienas meistras iš Egipto. Ir nors ledo skulptūros, priešingai nei Kinijoje švenčiami naujieji metai, pavasario nesimbolizuoja, tačiau pasirinkta tema skirta būtent naujiesiems Juodosios vandens gyvatės metams. Darbuose atsispindi rytų mėnulio kalendoriaus motyvai: centre iškilo Juodosios vandens gyvatės skulptūra, o ją supančios skulptūros simbolizuoja keturis elementus – žemę, orą, ugnį ir vandenį.


Šis renginys finansuojamas taip pat ir Kinijos ambasados Estijoje, o atidarymo metu buvo galima stebėti kinų akrobatų, šokėjų ir muzikantų, kurie atvyko net iš MinZu Universiteto ir Pekino Dramos ir Operos namų, pasirodymus. Įsirengę palapinėse Kinijos atstovai pasirūpino ir tradiciniais šalies gėrimais bei užkandžiais. Žinoma, kokie Naujieji metai be fejerverkų? Būta ir jų: šventės pabaigoje dangus švytėjo ir mirgėjo įvairiausiomis spalvomis.


Šventė turėjo būti išties įspūdinga, o jos pagrindinis tikslas – kinų kultūros ir tradicijų populiarinimas vakaruose. Beje, Kinijoje Naujieji švenčiami net 15 dienų, iki Žibintų šventės, tad ir Estijoje ledo skulptūros stebins Talino gyventojus ir svečius apie 15-30 dienų, priklausomai nuo oro sąlygų. Tikėkimės šaltukas kaimyninėje šalyje dar išsilaikys ir neleis Juodajai vandens gyvatei pavirsti vandeniu.

 

Nuotraukos šaltinis: www.tallinnfireandice.ee

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Kelionių idėjos