Kelioniumanija.lt

Vos už 40 km į šiaurės rytus nuo Estijos studentų sostinės Tartu esančią Alatskivio pilį 1885 m. pasistatė baronas Arved von Nolcken. Jis pats ir projektavo romantiškuosius bokštelius, šią idėją parsivežęs iš Škotijos. Tad visai neatsitiktinai Alatskivio pilis kiek primena Balmoralio pilį, vieną iš Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai priklausančių rezidencijų.

Alatskivio pilyje vokiečių baronas Arved von Nolcken su šeima gyveno keletą dešimtmečių, o po jo mirties pilį paveldėjęs sūnus čia atvykdavo tik medžioti. Karo metu pilis buvo apleista, o vėliau skirtingais laikotarpiais čia buvo įsikūrusi mokykla, pasienio punktas, sovietmečiu pilyje buvo įrengtas bendrabutis ir kolektyvinio ūkio administracinės patalpos. Kurį laiką pro išdaužytus pilies langus švilpavo vėjai, o pro neremontuotą stogą skverbėsi lietaus lašai.

Tik maždaug prieš dešimtmetį prasidėjo Alatskivio pilies rekonstrukcija, restauravimo ir buvusios didybės atkūrimo darbai. Šiandien baltai švytinti pilis laikoma vienu gražiausių neogotikinių pastatų Baltijos šalyse.

Ant prabangiai įrengtų kambarių sienų kabo nuotraukos, pasakojančios pilies istoriją: tai barono šeimos portretai, pilies vaizdai prieš rekonstrukciją ir po jos.

Antrajame aukšte įrengtas vieno žymiausių Estijos kompozitorių Eduardo Tubino muziejus. Interaktyvi ekspozicija supažindina su kompozitoriaus gyvenimu ir kūryba, čia galima pasiklausyti Eduardo Tubino simfonijų ir kitų kūrinių.

Na, o rūsyje, kur kadaise gyveno pilies aptarnaujantis personalas, išdėstyta vaškinių figūrų ekspozicija – autentiškais rūbais aprengti rūmų darbuotojai.

Kelionių idėjos