Kelioniumanija.lt

Kaali meteorito krateriai – tarptautiniu mastu žinomas objektas, esantis didžiausioje iš Estijai priklausančių salų, Saremos saloje. Kraterių amžius – vis dar ginčų objektas. Teigiama, jog krateriai buvo suformuoti prieš 2400-7500 metų.

Kaali ežeras yra didžiausias iš devynių kraterių. Kaali ežero diametras siekia 110 metrų, be to, ežeras pasižymi žalios spalvos vandeniu ir yra 22 m gylio. Spėjama, jog kadaise krentantis meteoritas sprogo maždaug 5-10 km aukštyje ir jo nukritusios dalys suformavo devynis kraterius. 

Kaali krateris yra aštuntas pagal dydį meteorito suformuotas krateris pasaulyje, be to, vienas vaizdingiausių.

Manoma, jog šie krateriai buvo paminėti jau Antikos tyrinėtojų. Pavyzdžiui, Antikos keliautojas ir istorikas Tacitas yra aprašęs savo kelionių metu aplankytą saulės dievo Helioso sudužimo vietą, kuri remiantis šiais šaltiniais gali būti Saremos sala.

Anot estų mitologijos, Kaali ežeras turi stebuklingų galių. Manoma, jog kadaise tai galėjo būti ir ritualinių apeigų vieta. Spėjama, jog Geležies amžiuje šį ežerą juosė akmeninė 2 m aukščio siena.  

Greta Kaali kraterio įsikūręs nedidelis muziejus, supažindinantis su kraterio atsiradimo istorija ir meteoritais (įėjimas suaugusiems – 1,3 EUR).

 

Kaali krateriai nuo Saremos salos sostinės Kuresarės miesto nutolę apie 18 km. Norint juos pasiekti reikia važiuoti nuo Kuresarės Estijos žemyninės dalies link.

Kelionių idėjos