Kelioniumanija.lt

Somos nacionalinis parkas (estiškai Soomaa) – tai gamtos parkas, kuriame miškai, pelkės, pievos ir upės yra nepaliesti žmogaus. 

Bene labiausiai Somos  nacionalinis parkas garsus savo vadinamuoju „Penktuoju sezonu“, kuomet pavasarį potvynis apsemia didžiąją dalį parko teritorijos. Vandens lygis kartais pakyla metrą ar daugiau, o potvynis gali trukti ir keletą savaičių. Tuo metu itin populiaru leistis į ganėtinai ekstremalius žygius baidarėmis.

Tuo tarpu vasarą Somos nacionalinis parkas siūlo įvairius pažintinius maršrutus gamtos mėgėjams. Vienas iš jų – Bebrų takas, vingiuojantis per gana pelkėtą vietovę 1,8 km. Šio gamtos tako įžymybė – tai bebrų užtvankos, kurias galima pamatyti pakeliui. Tiesa, pačių bebrų keliaudami dieną turbūt neišvysite, mat jie paprastai triūsia naktimis.

Somos parko lankytojų centras įsikūręs maždaug už 50 km į rytus nuo Estijos vasaros sostinė Pernu. Pačiame parke yra siūloma gausybė įvairių atrakcijų poilsio gamtoje mėgėjams: pavyzdžiui, pasivaikščiojimas po pelkes su specialiais „pelkių batais“ arba be jų, plaukimas baidarėmis ir kanojomis, naktinis bebrų stebėjimas ir kt.

 

Patarimas keliaujantiems į Somos nacionalinį parką: Estijos miškuose paprastai netrūksta uodų, tad visos priemonės, padedančios nuo jų apsisaugoti, tikrai pravers.