555bool(false)  Tahkuna švyturys Estijoje | Greitai.lt
Kelioniumanija.lt

Hiumos salos pakrašty esantis Tahkunos švyturys yra vienas aukščiausių Estijoje. Baltutėlis 43 m aukščio Tahkunos švyturys 1875 m. buvo pastatytas Hiumos salos šiauriausiame taške.

Šis iš ketaus pagamintas švyturys buvo užsakytas ir pagamintas Prancūzijoje, garsiojo Eifelio gamykloje ir į Hiumos salą atgabentas dalimis.

Švyturys yra atviras lankytojams – galima užlipti į aštuntąjį aukštą ir nuo apžvalgos aikštelės pasidairyti po apylinkes bei pasigrožėti iš trijų pusių švyturį supančia jūra. Į apžvalgos aikštelę veda siaurėjantys metaliniai laiptai.

Šalia švyturio iškilęs memorialinis paminklas kelto „Estonia“ katastrofoje žuvusiems vaikams, mat ši salos vieta yra arčiausiai tragedijos vietos – iki jos apie 30 km.

 

Ką aplankyti netoliese

Antroji pagal dydį Estijoje Hiumos sala garsi savo švyturiais. Tad lankantis šioje saloje verta užsukti ir į Kopu švyturį, seniausią iki šių dienų be pertraukų veikiantį švyturį pasaulyje.

Netoli Tahkunos švyturio privačių asmenų įkurtas Hiumos karinis muziejus, kuriame eksponuojama gana gausi praūžusių karų liekanų kolekcija: pradedant abiejų pasaulinių karų ginklais ir baigiant retais kariniais automobiliais.

Dar viena žymi Hiumos vieta – tai paslaptingoji Ristimagi vietovė, estiškasis kryžių kalnas, kur apsilankius privalu palikti iš natūralių gamtos gėrybių pagamintą kryželį.

 SUŽINOKITE TIKSLIAS SKRYDŽIŲ KAINAS

Pasirinkite miestą, iš kurio vykstate.
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Skrydis atgal
Suaugę 1
Vaikai (2-11 m.) 0
Kūdikiai (0-23 mėn.) 0
Jei kūdikiui kelionės metu sukanka dveji metai, prašome rezervuoti vaikišką bilietą.


Kelionių idėjos