Kelioniumanija.lt

Hiumos salos pakrašty esantis Tahkunos švyturys yra vienas aukščiausių Estijoje. Baltutėlis 43 m aukščio Tahkunos švyturys 1875 m. buvo pastatytas Hiumos salos šiauriausiame taške.

Šis iš ketaus pagamintas švyturys buvo užsakytas ir pagamintas Prancūzijoje, garsiojo Eifelio gamykloje ir į Hiumos salą atgabentas dalimis.

Švyturys yra atviras lankytojams – galima užlipti į aštuntąjį aukštą ir nuo apžvalgos aikštelės pasidairyti po apylinkes bei pasigrožėti iš trijų pusių švyturį supančia jūra. Į apžvalgos aikštelę veda siaurėjantys metaliniai laiptai.

Šalia švyturio iškilęs memorialinis paminklas kelto „Estonia“ katastrofoje žuvusiems vaikams, mat ši salos vieta yra arčiausiai tragedijos vietos – iki jos apie 30 km.

 

Ką aplankyti netoliese

Antroji pagal dydį Estijoje Hiumos sala garsi savo švyturiais. Tad lankantis šioje saloje verta užsukti ir į Kopu švyturį, seniausią iki šių dienų be pertraukų veikiantį švyturį pasaulyje.

Netoli Tahkunos švyturio privačių asmenų įkurtas Hiumos karinis muziejus, kuriame eksponuojama gana gausi praūžusių karų liekanų kolekcija: pradedant abiejų pasaulinių karų ginklais ir baigiant retais kariniais automobiliais.

Dar viena žymi Hiumos vieta – tai paslaptingoji Ristimagi vietovė, estiškasis kryžių kalnas, kur apsilankius privalu palikti iš natūralių gamtos gėrybių pagamintą kryželį.

 

Kelionių idėjos