Kelioniumanija.lt

Netoli Saremos salos esančią Muhu salą su Sarema jungia kelias-pylimas. Muhu – tai trečioji pagal dydį Estijos sala (po Saremos ir Hiumos). 

Muhu sala, būdama gana izoliuota, išlaikė labai daug senųjų tradicijų, tradicinių amatų ir liaudies meno puoselėtojų. Čia išlikę daugybė gražių, apsamanojusių žvejų kaimelių, o gamta yra praktiškai nepaliesta.

  • Koguvos etnografiniame kaime-muziejuje po atviru dangumi eksponuojama daugiau nei 100 autentiškų kaimo statinių. Tai vienas gražiausių ir seniausių Estijos kaimų.
  • Padaste dvaras iškilo 15 a., dabar jame įsikūręs prabangus viešbutis, spa ir Alexander restoranas, kuris keletą metų iš eilės yra pripažintas geriausiu Estijoje.
  • Muhu stručių ferma (Muhu Jaanalind), kurioje auginami didžiausi pasaulio paukščiai – iki daugiau nei 2 m aukščio užaugantys stručiai. Tačiau taip pat čia gyvena ir daugiau egzotinių gyvūnų – tai kengūros, zebrai, emu, alpakos ir kiti.
  • Muhu tvirtovė pastatyta iš žvyro, žemės ir akmenų. Šiuo metu išlikę tik kelios jos sienos.
  • Šv. Katerinos bažnyčia yra viena seniausių Estijoje (minima rašytiniuose šaltiniuose nuo 13 a.). Ji buvo pastatyta ant pagoniškos šventyklos pamatų.
  • Eemu vėjo malūnas – tai vienas iš nedaugelio veikiančių medinių vėjo malūnų Estijoje. 

 

Muhu salą iš Estijos žemyninės dalies patogiausia pasiekti keltu, kursuojančiu tarp Virtsu-Kuivastu. Kelionės trukmė – apie 25 minutės. Keltai kursuoja kas 30-60 min.

Žiemą, spaudžiant šaltukui, neretai yra atidaromas ledo kelias iš žemyninės dalies į Muhu salą.