Etiopija

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Etiopijos Federacinė Demokratinė Respublika

Regionas

Afrika

Sostinė

Adis Abeba

Didžiausi miestai

Diredava, Nazretas

Šalis garsėja

Kava

Plotas

1 127 127 km²

Gyventojų skaičius

68 mln.

Kalba

Amharų

Pinigai

Etiopijos biras (ETB) = 100 centų

Informacija apie šalį

Etiopija yra šiaurės rytų Afrikoje. Ji ribojasi su Eritrėja, Džibučiu, Somaliu, Kenija, Sudanu. Šalis neturi priėjimo prie jūros.

Didžiąją Etiopijos teritorijos dalį užima Etiopijos kalnynas. Kalnyno šiaurės rytuose yra aukščiausia šalies vieta – Ras Dašano kalnas 4620 m aukščio. Šalies šiaurėje, netoli sienos su Eritrėja yra viena žemiausia Afrikos sausumos vietų esanti 116 m žemiau jūros lygio.

Etiopijos klimatas kinta priklausomai nuo aukščio. Kalnuose, virš 2400 m aukščio klimatas yra vėsus, temperatūra būna apie 16°C, o dar aukščiau būna ir sniego. 1500-2400 m aukštyje vidutinė temperatūra svyruoja tarp 16-30°C. Žemiau nei 1500 m temperatūra pakyla virš 27°C.

Šalis yra padalinta į 9 etniniu pagrindu suformuotus regionus ir  2 specialiuosius miestus.

Adis Abeba įsikūręs centrinėje šalies dalyje. Tai Etiopijos sostinė ir didžiausias miestas šalyje. Miestas išsidėstęs maždaug 2440 m virš jūros lygio.

Etiopijoje gyvena daugiau nei 80 tautų. Didžiausia etninė grupė yra oromai.

Ekonomika priklauso nuo žemės ūkio. Valstybė yra neturtinga.  Šalyje daugiausiai auginami javai, ankštiniai augalai, aliejiniai augalai, medvilnė cukranendrės, bulvės.

Čia valgoma daug vietos augalų ir gyvūnų, kurie kitose pasaulio vietose yra nepažįstami. Etiopija yra kavos tėvynė. Čia svarbi kultūros dalis yra kavos gėrimo ceremonija.

Etiopijoje kalendorius skiriasi nuo daugelio pasaulio valstybių naudojamo kalendoriaus. Pas juos yra daugiau nei aštuoniais metais mažiau nei pas mus. Etiopijoje metai turi trylika mėnesių. Naujieji metai prasideda rugsėjo 11 d.