Kelioniumanija.lt

Kūgio pavidalo kalvos, išsimėtę Filipinų Boholio saloje, pavadintos itin saldžiu vardu – Šokolado kalvos. Tačiau su daugelio mėgstamu saldumynu šį geologinį darinį sieja tik spalva: sausuoju metų laikotarpiu per 1200 kone vienodų kalvų pasidengia rusva spalva, primenančia šokoladą. 50 kv. km teritorijoje plytinčios kalvos apaugusios žole, kuri sausuoju laikotarpiu, vasario-gegužės mėnesiais, paruduoja. 

Iš pirmo žvilgsnio neįprastos ir beveik simetriškos kūgio formos kalvos atrodo tarsi dirbtinės, suformuotos ne gamtos, o žmogaus rankų. Įspūdį sustiprina tai, jog šių kalvų išties yra daug – kiek tik akis užmato plyti vienodi kauburėliai. 

Nuo 30 iki 100 m aukščio kūgiškos klinčių kalvos susiformavo per milijonus metų. Ši karstinė geologinė vietovė iš kitų panašių erozijos suformuotų kraštovaizdžių išsiskiria tuo, jog Šokolado kalvose nėra vandens išgraužtų urvų.

 

Nuo seno apie neįprastą vietovę sklando legendos. Viena vietinių salos gyventojų legenda pasakoja, jog Šokolado kalvos iškilo kaunantis dviems milžinams. Įniršę galiūnai dieną naktį vienas į kitą svaidę uolas, tačiau nieko nepešę, mat jėgos buvo apylygės. Galiausiai milžinai net pamiršo, dėl ko pykosi, ir tapo gerais draugais. O išmėtytos uolos taip ir liko drybsoti.

 

Kiti pasakoja, kad kadaise milžinas įsimylėjęs mirtingąja merginą, vardu Aloja. Tačia mergina nemylėjusi milžino, nepasidavė jo kerams ir, galų gale, mirė nuo išsekimo. Tuomet pasipylė graudžios milžino ašaros, kurios sustingusios virto po apylinkes išsibarsčiusiomis kalvomis.

 

Boholio sala yra dešimta pagal dydį Filipinų archipelage. Ši tropinė sala vilioja ne tik Šokolado kalvomis, bet ir nuostabia gamta. Salos krantus puošia balto smėlio paplūdimiai bei romantiškos įlankėlės, kurias mėgsta nardytojai. Populiari turistų atrakcija – delfinų ir banginių stebėjimas.