Apie Graikiją

Kelioniumanija.lt

Graikija įsikūrusi Balkanų pusiasalio pietuose ir daugybėje salų. Šalis šiaurėje ribojasi su Albanija, Makedonija, Bulgarija, Turkija, vakaruose skalauja Jonijos, pietuose – Viduržemio, rytuose – Egėjo jūros. Svaiginantį gamtos grožį šalyje papildo istorija, menanti senus laikus bei pasakojanti visam pasauliui reikšmingus įvykius.

Graikijoje žiemos būna nešaltos ir drėgnos, o vasaros karštos ir sausos. Piečiausiai esančioje Kretos saloje šilti orai išsilaiko ilgiausiai. Pietinėse Graikijos pakrantėse maudytis galima nuo balandžio vidurio iki lapkričio. Patys šilčiausi yra liepos ir rugpjūčio mėnesiai.

Puikiai įrengti kurortai, tylūs ir triukšmingi paplūdimiai įtiks kiekvienam. Tiek žemyninėje Graikijoje, tiek ir šaliai priklausančiose salose galima mėgautis ramiu poilsiu prie jūros, užsiimti vandens sportu ar aplankyti daugybę šalies istorinių objektų. Antikinius laikus, užkariavimus menantys griuvėsiai bei įvairių kultūrų palikimas šalį daro labai įdomią bei stebinančią.

Skritingi Graikijos regionai stebina skirtingais kraštovaizdžiais. Gerokai daugiau nei pusę šalies teritorijos užima kalnai ir žemdirbystei netinkamos teritorijos. Graikijos kalnų kaimeliuose senovinės kaimo žmonių tradicijos iki šių dienų yra gajos ir išlaikę savo autentiškumą. Graikijoje nuo seno šeima ir tradicijos yra labai svarbus ir gerbiamas dalykas.