TOP 10: lankytinos vietos Atėnuose

Autorius: Kelionių manija , 2013, Spalio 28d.
Graikijos sostinė ir didžiausias miestas Atėnai gyvuoja jau 3500 metų ir yra vienas seniausių Europos miestų. Atėnų pavadinimas kilęs nuo senovės graikų deivės Atėnės vardo. Miestą iš trijų pusių supa kalnai, o iš ketvirtosios – jūra. Didingą miesto istoriją liudija antikiniai pastatai, iš kurių žymiausias yra Akropolyje esantis Partenonas, tapęs Atėnų simboliu. Atėnai laikomi demokratijos bei olimpinių žaidynių gimtine.

Akropolis

Akropolis – senovės Atėnų visuomeninio gyvenimo centras, pradėtas statyti V a. pr. Kr. valdant Perikliui, kartu yra ir politinių bei kultūrinių šalies pasiekimų simbolis. Šventyklos, visuomeniniai pastatai ir įtvirtinimai iškilę ant kalvos virš miesto. Iš tolo dominuoja Atėnų miesto simboliu tapusi idealiai simetriška Partenono šventykla. Akropolyje išlikusiame Dioniso teatre gimė graikų tragedijos, o romėnų laikais teatras buvo išplėstas taip, kad jame tilpdavo 17 tūkstančių žmonių.

 

2atenai-akropolis.jpg

 

Senovės agora

Geriausiai išlikęs Atėnų agoros, didelio šventyklų ir visuomeninių pastatų komplekso, statinys – tai V a. pr. Kr. statyta Hefaistėjono šventykla. Agora buvo Atėnų politinis, religinis, visuomeninio gyvenimo ir prekybos centras, čia veikė mokyklos, buvo įsikūrę stojoa, parduotuvės, valstybinis kalėjimas, monetų kalykla, alyvuogių aliejaus spaudykla. Agoros radiniai eksponuojami atkurtame Atalo stojos pastate.

 

Plaka

Plaka yra seniausias gyvenamasis rajonas Atėnuose, esantis Akropolio prieigose. Pavadinimas kilęs iš žodžio pliaka, kuris reiškia senas. Tai nuolatos pulsuojantis rajonas, kuriame apstu parduotuvėlių, restoranėlių ir kavinių. Tarp į turistų minias besiorientuojančių parduotuvėlių galima aptikti ir originaliais meno kūriniais prekiaujančių menininkų.

 

2atenai-plaka.jpg

Monastiraki

Senojo miesto rajonas Monastiraki valdant osmanams buvo Atėnų centas. Rajonas garsus sendaikčių turgumi, kuris pradeda veikti sekmadienio rytą. Kitos Monastiraki įžymybės – tai aštuonbriaunis Vėjų bokštas, iškilęs I a. pr. Kr., Pantanasos bažnyčia (X a.), Fethiye mečetė (XV a.).

 

Mitropolis

Didžiausia Atėnuose katedra, Mitropolis, pradėta statyti 1840 m. Jos sienoms buvo naudojamas 72 nugriautų bažnyčių marmuras. Šioje katedroje vyksta įvairios ceremonijos.

 

Syntagma aikštė

Tai aikštė, kurioje įsikūręs Graikijos parlamentas ir kuri įvairiais istorijos laikotarpiais buvo svarbi tautos susirinkimams. Miesto lankytojų dėmesį čia prikausto sargybos keitimosi ceremonija.

 

2atenai-sargyba.JPG

Nacionalinis archeologijos muziejus

Vienas geriausių muziejų pasaulyje archeologijos muziejų yra Atėnuose. Tai – Nacionalinis archeologijos muziejus, kuriame eksponuojama neolito ir Kikladų meno kūriniai, klasikinio laikotarpio, helenistinės ir romėnų skulptūros, keramikos dirbiniai, freskos,  Egipto meno kolekcija.

 

2atenai-archeologija.jpg

Likavito kalva

Aukščiausia Atėnų kalva, Likavitas, iškilusi 277 m. Viršūnėje įrengtą apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria nuostabus Atėnų vaizdas, pasiekti galima kopiant pėsčiomis arba funikulieriumi. Čia taip pat yra nedidukė Agios Georgios bažnyčia, kelios kavinės, restoranas ir teatras po atviru dangumi.

 

2atenai-likavitas.jpg

Dzeuso Olimpiečio šventykla

Didžiausia Graikijoje Dzeuso Olimpiečio šventykla buvo pradėta statyti VI a. pr. Kr. ir jos statybos truko beveik 7 šimtmečius. Šia šventykla Peisistratas tikėjosi pelnyti žmonių palankumą. Iš 104 šventykloje buvusių korintinių 17 m aukščio kolonų išlikę tik 15. Šalia šventyklos stovi Hadriano arka, kuri buvo pastatyta II a. siekiant atskirti senąjį miestą nuo Hadriano laikų Atėnų.

 

2atenai-dzeuso.jpg

Kolonakio aikštė
Kolonakio aikštė, kartu su aplinkinėmis gatvėmis sudaro prabangiausią Atėnų kvartalą, kuriame daug madingų parduotuvių, prabangių barų, kavinių, antikvariatų, meno galerijų.

Nuotr. sxc.hu

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.