Kelioniumanija.lt

Korinto kanalas – tai įstabus žmogaus kūrinys Graikijoje. Tai palyginti siauras kanalas, kurio kraštus įrėmina beveik stačiai kylančios natūralios akmens sienos. Šis kiek daugiau nei 6 km ilgio kanalas kerta Korinto sąsmauką, kuri jungia šios šalies žemyninę dalį ir Peloponeso pusiasalį. 

Kanalas jungia dvi jūras – Egėjo ir Jonijos, o šiuo maršrutu kursuojantiems laivams padeda sutaupyti apie 700 kilometrų, kuriuos jie turėtų nuplaukti aplinkui Peloponeso pusiasalį, jei kanalas nebūtų buvęs iškastas. 

Šiuolaikiniams krovininiams laivams maždaug 21-24 m pločio ir 8 m gylio kanalas yra siaurokas, dėl to kanalas daugiau naudojamas turizmo tikslais. Kanalo krantus jungia trys tiltai, o kai kuriose vietose kanalo sienų aukštis kyla iki 90 m. 

Idėja šioje vietoje iškasti kanalą kilo dar Antikos laikais, prieš daugiau nei du tūkstantmečius. Vis tik, šiai idėjai įgyvendinti prireikė kur kas daugiau laiko. Korinto kanalas buvo iškastas besibaigiant 19 amžiui. Tiesa, ir Antikos laikais buvo bandyta sutaupyti tuos nelemtus 700 km ir dabartinio kanalo vietoje buvo nutiestas akmenimis grįstas kelias, kuris buvo skirtas laivams pertempti sausuma. Tiesa, neretai šiuo keliu būdavo gabenami ne laivai, o tik didesni kroviniai. 

Korinto kanalo kasimui vadovavo tie patys inžinieriai, kurie prisidėjo prie kur kas didesnio projekto, Sueco kanalo statybos. Korinto kanalui iškasti prireikė net 12 metų, deja, jo reikšmė ir nauda nebuvo tokia didelė, kaip buvo tikėtasi – ir svajota daugiau nei 2000 metų! Kanale vyravo stiprūs vėjai, be to, jo sienos, išgremžtos natūraliame akmenyje, nuolatos trupėdavo ir keldavo grėsmę laivams. Dėl to kanalas ne kartą buvo uždarytas ir remontuojamas. Be to, kanalą apgriovė ir karinės atakos Antrojo pasaulinio karo metu. 

Korinto kanalą reikia kirsti iš Atėnų važiuojant link Peloponeso pusiasalyje esančių Graikijos istorinių vietovių – Senovės Korinto, Mikėnų, Epidauro ar Senovės Olimpijos.