Kelioniumanija.lt

Meteora yra smiltainio bokštas, suformuotas jūros, kuri buvo maždaug prieš 30 mln. metų. XIV a. buvo pastatyta nedidelė bažnyčia, o 1382 m. vienos uolos viršūnėje buvo įkurtas didelis Megalo Meteoro vienuolynas. Jį įkūrė iš Atono kalno atvykęs vienuolis Atanazas. Kiti šaltiniai teigia, jog pirmieji vienuoliai šioje teritorijoje įsikūrė dar IX amžiuje. 

Vėliau buvo pastatyti dar 23 vienuolynai, bet dauguma jų XIX a. buvo sugriauti, išliko tik šeši. Iki šių dienų išlikę vienuolynai yra veikiantys. Bene vaizdingiausioje vietoje, ant siauros uolos viršūnės yra įsikūręs Rousanou vienuolynas, įkurtas XVI a. viduryje.

Iki šių dienų tiksliai nėra atskleista, kaip pirmieji vienuoliai pateko į šių stačių šlaitų (siekiančių 400 m aukštį) viršūnes. Legenda pasakoja, jog pirmąsias virves, kuriomis buvo užkeliamos statybinės medžiagos ir kiti būtini daiktai, į uolų viršūnes nuskraidino vanagai. Tačiau iš tikrųjų statybinės medžiagos būdavo užkeliamos specialiais virvėmis traukiamais krepšiais. Iki 1920 m. tai buvo vienintelis būdas tiekti bet kokias atsargas vienuolynuose įsikūrusiems vienuoliams. 

Meteora neretai tituluojama kaip pati fotogeniškiausia Graikijoje religinė vietovė, kurią sukūrė gamta, o žmogus papildė puikiai į kraštovaizdį įsiliejančiais pastatais. Ši vietovė yra apie 4 km nutolusi nuo Kalambaka miesto.  

Meteora yra antra pagal svarbumą piligrimų traukos vietovė po Atono kalno

1988 m. Meteora buvo įtraukta į Unesco Pasaulio paveldo sąrašą. 

Geologiniu požiūriu, šie gamtos suformuoti bokštai-uolos susidarė prieš 60 mln. metų.