Kelioniumanija.lt

Didžiausias Koso salos miestas, šios salos sostinė yra pavadinta tuo pačiu vardu, kaip ir pati sala – Kosas. Kartu tai yra ir pagrindinis uostas saloje. Iš šio uosto galima nuplaukti iki Turkijos, kurios krantai išties netoli nuo Koso salos.

Lankytinos vietos Koso mieste:

 

Koso tvirtovė

Ši uosto prieigose stūksanti 14 a. pilis buvo pastatyta Šv. Jono riterių ordino, kuris buvo įsikūręs Rodo saloje. Ilgus amžius tvirtovę, dar vadinamą Riterių pilimi, saugojo aukštos jos sienos, t.y. tvirtovę sudaro vidinė ir išorinė jos dalys.

 

Koso senamiestis

Siauros gatvelės, dailūs namukai, nedidelės parduotuvėlės ir kavinukės – tai Koso senamiestis, po kurį labai smagu pasivaikščioti.

 

Hipokrato medis

Kaip žinia, manoma, jog Hipokratas, kurio priesaiką medikai duoda iki šių dienų, buvo kilęs būtent iš Koso salos. Legenda pasakoja, kad Koso mieste išlikęs medis, prie kurio kadaise mėgdavęs sėdėti  garsiausias Antikinės Graikijos gydytojas su savo mokiniais. Pasak legendų, šioje vietoje medį pasodinęs pats Hipokratas prieš daugiau nei 2400 metų. Tačiau šiandien čia augančio medžio amžius tik kiek perkopęs per 500 metų. Vis tik, tikima, kad tai yra tikrojo Hipokrato sodinto medžio įpėdinis. Hipokrato medį išvysite ties fontanu, kurio rezervuarui panaudotas romėniškas sarkofagas. Beje, Koso saloje galima aptikti ir daugiau Hipokrato pėdsakų (neskaitant suvenyrų pardavėjų siūlomų Hipokrato priesaikų ir kitų dalykėlių…).
Casa Romana

Tai tipinis romėnų patricijų namas, kokie buvo statomi Koso saloje daugiau nei prieš 2000 metų. Romėnų vila buvo pastatyta ant helenistinio pastato pamatų. Šioje archeologinėje vietovėje galima apžiūrėti restauruotas romėnų freskas, mozaikas ir pan. Casa Romana vila pastatyta Pompėjų stiliumi – joje buvo 36 kambariai ir 3 artriumai (vidiniai kiemeliai). Dauguma viloje aptiktų archeologinių radinių dabar saugomi Koso Archeologijos muziejuje. Sakoma, kad Antikos laikais Koso miestas buvo vienas gražiausių Graikijos pakrančių miestų. Kadaise jį juosė 4 km ilgio siena, kurios fragmentus galima ir šiandien pamatyti klaidžiojant senamiesčio gatvelėmis.
Koso odeonas

Dar vienas romėnų palikimas Kose – tai antikinis teatras, Odeonas, kuris buvo pastatytas 2-3 a. Dalis teatro yra restauruota, išlikę tik pirmosios devynios originalios marmuro eilės. Šiame teatre buvo rodomos komedijos ir tragedijos, o taip pat vykdavo susirinkimai.
Antikinė agora

Rytinėje miesto pusėje, antikinės agoros liekanų vietoje buvo atliekami archeologiniai kasinėjimai. Dabar ši archeologinė vietovė yra atvira lankytojams. Senoji agora buvo prie pat uosto ir čia vykdavo prekybos sandoriai.
Romėnų pirtys (termos)

Kiti kasinėjimai buvo atliekami vakarinėje miesto dalyje. Šioje archeologinėje vietoje galima apžiūrėti romėnų pirčių, statytų 3-4 a. pr. Kr., liekanas. O taip pat ir kitus kadaise klestėjusios civilizacijos pėdsakus. Tai tikrai gera proga susipažinti su viena įdomiausių pasaulio civilizacijų ne tik romėnų palikimo gerbėjams.
Archeologijos muziejus

Jame saugoma dauguma saloje aptiktų antikinių radinių: romėnų epochos statulos, Casa Romana viloje aptiktos romėnų mozaikos, keramikos dirbinių kolekcija ir kiti radiniai. Muziejuje puikuojasi marmurinė Hipokrato statula, kaip manoma, iškalta apie 4 a. pr. Kr.