Kelioniumanija.lt

Mikono sala (Mykonos) yra populiariausia iš visų Egėjo jūroje esančių Kikladų salų, nes turistus vilioja nuostabūs paplūdimiai bei smagus naktinis gyvenimas. 

Mikono sala dar vadinama „vėjų sala“, o vienas iš šios salos simbolių – tai 16 vėjo malūnų, kadaise naudotų grūdams malti. Šie sniego baltumo malūnai, iškėlę į dangų sparnus, iš tolo pasitinka jūra atplaukiančius keliautojus. Malūnus šioje saloje statė venecijiečiai dar 16 amžiuje, kai kurie iškilo ir vėliau.

Mikono sala taipogi garsėja smėlio paplūdimiais ir puikiais kurortais. Ši sala kartais netgi vadinama „graikiškąja Ibica“, nes pasižymi linksmybėmis ir aktyviu naktiniu gyvenimu. Čia atostogauti atvyksta stilingi, madingi ir naktinių linksmybių ieškantys poilsiautojai. 

Viena iš priežasčių užsukti į Mikoną – tai galimybė aplankyti greta esančią nedidelę negyvenamą Delos salą. Anot graikų mitologijos, Delos saloje gimę graikų dievai Apolonas ir Artemidė. Prieš daugiau nei 3000 metų šioje saloje būdavo rengiamos šventės, skirtos garbinti saulės dievą, muzikos ir poezijos globėją Apoloną. Dabar tai – svarbi archeologinė vietovė, saugoma Unesco, kurioje išlikę didingų antikinių šventyklų, teatro ir kitų statinių griuvėsiai.

Mikono sala užima 85 kv.km plotą ir kartu su Nakso, Paros, Syros ir Tinos salomis priklauso Kikladų salynui. Sala yra labai uolėta, o joje gyvena apie 10 tūkst. gyventojų. Salos ilgis sudaro apie 15 km, plotis – iki 10 km. 

Mikono salos klimatas yra itin patrauklus poilsiautojams, kadangi saulė čia šviečia 300 dienų per metus, o lyja tik vasario-kovo mėnesiais. Vasarą oro temperatūra kartais pakyla iki 40 laipsnių karščio, o žiemos yra palyginti švelnios, vidutinė oro temperatūra žiemą yra apie 15 laipsnių C. 

Mikono salos pavadinimas kildinamas nuo mitologinio herojaus, Mykons, kuris buvo dievo Apolono vaikaitis. Anot graikų mitų, Mikono saloje vyko žymusis Dzeuso ir titanų mūšis, kurio metu žuvo Heraklis. Sakoma, jog saloje stūksančios uolos ir didžiuliai rieduliai yra suakmenėję mūšio metu žuvusių titanų kūnai.

 

Lankytinos vietos Mikono saloje:

  • Mikonas yra pagrindinis šios salos miestas. Jame daug alėjų bei tradicinių kubo formos namų. Mieste įsikūręs Archeologijos muziejus, kuriame saugoma dalis Delo saloje rastų antikinių radinių. Taip pat galima aplankyti Liaudies muziejų, kuriam priklauso ir dar veikiantis Vonio malūnas, Egėjo jūrų muziejų, kuris supažindina su graikų jūreivystės tradicijomis, ir Folkloro muziejų. Mikone esanti Panagia Paraportiani bažnyčia (13 a.) yra žymiausia visoje saloje. Vienas vaizdingiausių miesto rajonų – tai vadinamoji Mažoji Venecija (Alefkandra), kurioje išlikę autentiški namai, išsirikiavę jūros pakrantėje. 
  • Ano Mera – tai kaimas, kuris dar vis nepaveiktas turizmo, ir yra salos centrinėje dalyje. Jį garsina 16 a. Panagia i Tourliani vienuolynas.

Kelionių idėjos