Kelioniumanija.lt

Milos – tai Graikijos sala Egėjo jūroje. Ši vulkaninės kilmės sala priklauso Kikladų salynui kartu su Santorinio, Mykono, Nakso, Paros ir kt. salomis. 

Saloje gyvena apie 5000 gyventojų, tačiau sezono metu Milos paplūdimiai traukia poilsiautojus. Iš viso Milos saloje yra apie 70 paplūdimių. Kadangi sala yra vulkaninės kilmės, jos pakrantės yra labai įvairios – nuo balto smėlio paplūdimių iki rausvų, gelsvų ar juodų pakrančių uolų.  

Sala yra palyginti nedidelė – jos ilgis vos apie 23 km, plotis sudaro apie 13 km. 

Milos salos klimatas yra Viduržemio jūros, kuriam būdingos karštos vasaros ir švelnios bei lietingos žiemos. Vasaros mėnesiais vidutinė oro temperatūra būna apie +27-28 laipsnių Celsijaus, tačiau kartais termometro stulpelis pakyla ir iki +40.

Pagrindinis Milos salos miestas yra Plaka, o svarbiausias uostas – Adamantas.  

Saloje įsikūrę keletas muziejų – tai Archeologijos muziejus, Liaudies muziejus, supažindinantis su salos gyventojų tradicijomis ir buitimi, Mineralų muziejus, pasakojantis 11 tūkst. metų kalnakasybos istoriją, Jūreivystės muziejus, Bažnyčios muziejus.  

Vis tik, gamtos mėgėjus labiausiai vilioja nuostabios Milos salos pakrantės – tai Kleftiko, pakrantėje stūksančios vulkaninės kilmės uolos su įspūdingomis arkomis, natūraliai susiformavusiomis virš dangaus žydrumo jūros bangų. Kadaise šios uolos buvo mėgiama piratų slėptuvė. Tačiau dabar ši vieta – mėgiama poilsiautojų iškylų laiveliais, o taip pat ir nardymo vieta. 

Dar viena įstabi salos vieta – tai šiaurės rytinėje salos pakrantėje esanti Sarakiniko vietovė, primenanti mėnulį. Čia balkšvos vulkaninės uolienos vykstant erozijai suformavo įspūdingas olas. 

Saloje taip pat trykšta geoterminiai šaltiniai – tai Kanava, Alyki, Protava ir kt. Sala taip pat mėgiama nardytojų.  

Trypiti kaimelyje išlikę ankstyvųjų krikščionių katakombos, kurios savo istorine reikšme prilygsta Romos katakomboms. Be to, kaip ir daug kur Graikijoje, taip ir Milos saloje išlikę antikinių griuvėsių – Romos teatro liekanos bei antikinių gyvenviečių griuvėsiai.