Kelioniumanija.lt

Santorinio sala laikoma bene romantiškiausia Graikijos sala. Ši pusmėnulio formos vulkaninės kilmės sala yra pietinėje Kikladų salyno dalyje. Anksčiau Tyro vardu žinoma sala viduramžiais venecijiečių valdymo laikotarpiu buvo pervadinta Santoriniu Šv. Irenos garbei.  

Romantiškais vaizdais viliojanti Santorinio sala yra ir viena brangiausių šioje šalyje. Nepaisant to, Santorinio sala vilioja turistus ir poilsiautojus unikaliu kraštovaizdžiu, jaukiomis gatvelėmis nedideliuose miestukuose ir Graikijos vizitine kortele tapusiais baltais namukais. Beje, salą suformavęs vulkanas yra iki šiol aktyvus

Santorinio salą galima pasiekti keltu ar kitokiu laivu, arba lėktuvu. Kelionė lėktuvu iš Atėnų trunka apie 40 min. Taip pat organizuojamos išvykos laivu iš Kretos salos

Santorinio sala netgi yra laikoma paslaptingosios Atlantidos liekana. Be to, manoma, jog Santorinio ugnikalnio išsiveržimas galėjo nulemti Kretos Mino civilizacijos žlugimą.

 

Lankytinos vietos Santorinio saloje:

  • Fira yra Santorinio salos sostinė, kuri tarsi pakibusi virš uolos. Nors yra įrengtas funikulierius, kuriuo lenvai pasieksite uolos šlaite prisišliejusį miestą, tačiau galima bandyti užkilti ir pėsčiomis – įveikus 800 laiptelių.
  • Santorinyje apstu graikų ortodoksų bažnytėlių. Seniausia iš jų – Panagia Episkopi
  • Kiti gražiausi Santorinio salos miesteliai ir kaimeliai – Imeroviglis, Pyrgos, Ia (Oia). 
  • Pyrgos įsikūręs aukščiausioje salos vietoje, tad nuo čia galima apžvelgti kone visą salą – kvapą gniaužiantys vaizdai garantuoti!
  • Teigiama, kad Santorionyje esantis Oios miestelis yra labiausiai fotografuojama vieta visoje Graikijoje! 
  • Raudonasis paplūdimys. Ryškiai rausvas smėlis ir ties kranto linija kylantis aukštas kalnas vilioja smalsuolius. Raudonos lavos skardis krenta tiesiai į smėlėtą pakrantę bei ryškiai mėlyną jūrą – spalvų derinys čia išties nepakartojamas. Paplūdimį galima pasiekti pėsčiomis keliaujant nuo Akrotiri arba plaukiant laiveliu.
  • Santorinio Baltajame paplūdimyje vyrauja baltos spalvos smėlis. Šis paplūdimys nutolęs apie 14 km nuo Firos ir jį galima pasiekti tik plaukiant laivu.