Virtuvė

Kelioniumanija.lt

Gruzijos virtuvė dažnai dalinama į dvi dalis – vakarų ir rytų. Sūris yra pagrindinis produktas skiriantis šias dvi dalis. Vakaruose labai mėgiamas sluoksniuotas sūris, o rytuose labai populiarus kietesnis ir aštresnis sūris, kuris dažnai gardinamas žolelėmis ir prieskoniais.

Maisto gaminimo tradicijoms įtaką turėjo ir kraštai, kurie Gruzijai dabar nebepriklauso.

Virtuvėje labai svarbią vietą užima prieskoninės žolelės. Labai įvairiems patiekalams ruošti naudojami skirtingi žolelių mišiniai. Labai mėgstamos petražolės, krapai, svogūnų laiškai, bazilikai, mėtos, tarhunai ir kt.

Populiariausias patiekalas yra sriuba cheši. Ji dažnai valgoma ryte, nes labai soti ir maistinga. Sriuba verdama iš jautienos ar avienos ragų sultinio su daug česnako. Gruziniškos sriubos yra nelabai tirštos bet ir nelabai skaidrios. Dažnai jos pagardinamos kiaušiniu.

Tradiciniai Gruzijos patiekalai yra chačiapuri – pyragėliai su sūriu ir koldūnai chinkali. Šie patiekalai įvairiuose regionuose labai skiriasi.

Šalyja valgoma labai įvairi mėsa. Populiariausias mėsos patiekalas yra šašlykas. Skirtinguose regionuose šašlykas yra labai įvairus.

Duona Gruzijoje yra grubi ir kepama iš kukurūzų.

Prie mėsos patiekalų dažnai valgoma adžika – padažas iš įvairių daržovių ir prieskonių.