Kelioniumanija.lt

Goris – tai miestas, esantis centrinėje Gruzijoje, įsikūręs prie Kuros ir Liachvės upių santakos. Goris yra žinomas nuo VII a.

Bene žymiausias žmogus, gimęs Goryje, yra Josifas Stalinas. Mieste įkurtas jam skirtas muziejus, be to, galima aplankyti namą, kuriame gimė Josifas Stalinas. Mieste stovėjusi didžiulė Stalino skulptūra nugriauta tik 2010 metais, praėjus nemažai laiko nuo Gruzijos nepriklausomybės atkūrimo.

Netoli Gorio yra žymi istorinė vieta – Upliscichė. Tai olose įkurtas miestas, pro kurį kadaise ėjo Šilko kelias.

Lankytinos vietos:

  • Istorijos-etnografijos muziejuje saugomi įvairūs istoriniai ir kultūriniai eksponatai, archeologiniai radiniai, ginklai. Čia taipogi galima išvysti nacionalinius kostiumus, tradicinius papuošalus ir pan.
  • J. Stalino muziejus įsikūręs Stalino alėjoje, name Nr. 32. Šis muziejus yra bene pagrindinis turistų traukos centras mieste. Muziejuje sukaupta išsami dokumentinė medžiaga, susijusi su šios istorinės asmenybės gyvenimu.
  • Goriscichės pilis stūkso ant kalvos virš Gorio miesto. Teigiama, kad kadaise šią pilį šturmavo ir užėmė vienas žymiausių romėnų karvedžių, Pompėjus. Tiesa, dabartiniai pilies griuvėsiai išlikę iš vėlesnių laikų. Nors pati pilis nėra atstatyta, tačiau nuo jos griuvėsių atsiveria puiki miesto ir apylinkių panorama.
  • Gori Jvari bažnyčia stovi ant vienos iš Gorį supančių kalvų ir matoma praktiškai iš visų miesto vietų. Čia bažnyčia iškilo dar XII amžiuje, tačiau vėliau antpuolių metu bei per žemės drebėjimus buvo sugriauta. Dabartinė bažnyčia iškilo praeito šimtmečio 8-jame dešimtmetyje.