Kelioniumanija.lt

Kutaisis, įsikūręs prie Rionio upės, yra antras pagal dydį miestas Gruzijoje. Be to, šis miestas laikomas vienu seniausių pasaulyje.

Kutaisis siejamas su mitu apie argonautus, kurie, vadovaujami Jasono, kadaise esą keliavo būtent į Kutaisį, buvusią Kolchidės karalystės sostinę, ieškoti Aukso vilnos. Sąsajų su senovės graikų mitologija yra ir daugiau – manoma, jog būtent Kolchidės žemėse esančiuose kalnuose buvo grandinėmis prikaustytas mitologinis Prometėjas.

Nuo 806 m. Kutaisis buvo jungtinės Egrisijos-Abchazijos karalystės sostinė. X-XII a. miestas kurį laiką buvo Gruzijos karalystės sostinė. O XV a. tapo Imeretijos karalystės sostine, kol 1810 m. pateko į Rusijos imperijos sudėtį.

Netoli Kutaisio yra į Unesco Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Gelačio vienuolynas. Kutaisis nuo sostinės Tbilisio nutolęs apie 220 km į vakarus.

 

Lankytinos vietos Kutaisyje ir jo apylinkėse:

  • Bagrati katedra, kuri buvo pastatyta XI amžiuje. Katedra ilgą laiką stovėjo apgriauta ir tik 2012 m. buvo pabaigta jos rekonstrukcija. Ši katedra gruzinams yra suvienytos Gruzijos simbolis.
  • 11 amžiuje įkurtas Gelačio vienuolynas yra viena iš labiausiai lankomų šalies vietų, garsėjanti kaip šios šalies viduramžių mokslo centras.
  • Sataplijos urvas, esantis už keliolikos kilometrų nuo Kutaisio, garsėja jame išlikusiais dinozaurų pėdsakais.
  • Karališkieji Geguti rūmai, kuriuos rasite Kutaisio pakrašty, įsikūrę ties Rioni upe. Tiesa, šiandien tai tik griuvėsiai, menantis Gruzijos klestėjimo laikus viduramžiais.
  • Motsametos bažnyčia iškilo vietoje, kurioje buvo nukankinti du islamą pripažinti atsisakę Gruzijos princai.
  • Kutaisio istorijos muziejus supažindina su regiono istorija.