Kelioniumanija.lt

Mtskheta – tai senovinė Gruzijos sostinė, įsikūrusi ties Aragvio ir Kuros upių santaka, ir šventa vieta kiekvienam gruzinui. Tai kartu yra ir šalies religinis centras, mat čia dar 4 amžiuje krikščionybė buvo paskelbta Gruzijos valstybine religija.

Mtskheta yra vienas iš seniausių Gruzijos miestų, o taip pat vienas seniausių nuolatos gyvenamų miestų pasaulyje. Kadaise (3 a. pr.Kr. – 5 a.) čia buvo įsikūrusi Iberijos karalystės sostinė. Nuo dabartinės Gruzijos sostinės Tbilisio Mtskheta nutolusi apie 20 km.

Nuo 1994 m. Mtskhetos istoriniai pastatai yra saugomi Unesco.

 

Lankytinos vietos:

  • Džvari vienuolynas tam tikra prasme yra krikščionybės išplitimo Gruzijoje simbolis. Šis Gruzijos stačiatikių vienuolynas uolėtos kalvos viršūnėje iškilo 6 amžiuje. Viduramžiais vienuolyno kompleksas buvo aptvertas gynybine siena. Džvari vienuolynas kartu su kitais istoriniais Mtskhetos pastatais yra saugomas Unesco.
  • Svetitskhoveli katedra buvo pastatyta 1010-1029 m. Ši Mtskhetos centre esanti katedra garsėja ypatinga relikvija – joje saugoma Kristaus mantija. Dėl to ši vieta pritraukia galybę piligrimų. Be to, Svetitskhoveli katedros arkivyskupas kartu yra ir visos Gruzijos stačiatikių bažnyčios patriarchas. Svetitskhoveli katedra yra antra pagal dydį Gruzijos bažnyčia ir yra įtraukta į Unesco Pasaulio paveldo sąrašą kartu su kitais istoriniais Mtskhetos pastatais.
  • Moterų vienuolynas Samtavro yra pastatytas 11 a. ir veikia iki šių dienų. Vienuolyno rūsiuose yra saugomi Karaliaus Miriano, kuris buvo Gruzijos krikštytojas, jo žmonos Nanos ir vieno iškiliausių vienuolio Gabrieliaus palaikai.
  • Greta Mtskhetos yra ir daugiau įdomių istorinių vietovių – Armazcichės fortas ir akropolis, taip pat Pompėjaus tilto, kurį anot legendų, pastatė didysis romėnų karvedys, liekanos.