Kelioniumanija.lt

Tbilisis yra Gruzijos sostinė, o taip pat ir didžiausias šalies miestas, kuriame gyvena apie 1,5 mln. gyventojų. Nuo IV a. dabartinio Tbilisio vietoje buvo nedidelė gyvenvietė, o V a. miestą įkūrė Gruzijos karalius Vachtangas I Gorgasalis.

VI-VII a. Tbilisis buvo Gruzinų Kartlijos karalystės sostinė, bet VII a. jį užvaldė musulmonai arabai ir įkūrė Tbilisio emyratą.

1122 m. Gruzijos karaliaus Dovydas Statytojas įžengė į Tbilisį. Jis perkėlė čia savo rezidenciją ir miestą pavertė sostine. Suskilus Gruzijai XV a. Tbilisis tapo Kartilijos karalystės sostine. 1801 m. Kartilija atiteko Rusijai. Kai 1918-1921 m. Gruzija buvo nepriklausoma, Tbilisis buvo šalies sostinė.

1921 m. Tbilisis tapo okupuotos Gruzijos Užkaukazės socialistinės federacinės tarybų respublikos sostine, vėliau – Gruzijos tarybų socialistinės respublikos sostine. 1991 m. Tbilisis tapo nepriklausomos Gruzijos respublikos sostine.

Skaičiuojama, jog Tbilisis buvo sugriautas ir atstatytas apie 30 kartų.

Lankytinos vietos Tbilisyje:

  • Narikala tvirtovė, iškilusi ant kalvos virš Tbilisio, buvo pastatyta IV a. Viename iš pilies kiemų neseniai rekonstruota Šv.Mykolo bažnyčia. Nuo kalvos atsiveria puikūs miesto vaizdai.
  • Ančiskati bažnyčia buvo pastatyta VI a. ir yra seniausia išlikusi Tbilisio bažnyčia.
  • Sioni katedra (VIII a.) stovi Tbilisio senamiestyje.