Kelioniumanija.lt

Tbilisis yra Gruzijos sostinė, o taip pat ir didžiausias šalies miestas, kuriame gyvena apie 1,5 mln. gyventojų. Nuo IV a. dabartinio Tbilisio vietoje buvo nedidelė gyvenvietė, o V a. miestą įkūrė Gruzijos karalius Vachtangas I Gorgasalis.

VI-VII a. Tbilisis buvo Gruzinų Kartlijos karalystės sostinė, bet VII a. jį užvaldė musulmonai arabai ir įkūrė Tbilisio emyratą.

1122 m. Gruzijos karaliaus Dovydas Statytojas įžengė į Tbilisį. Jis perkėlė čia savo rezidenciją ir miestą pavertė sostine. Suskilus Gruzijai XV a. Tbilisis tapo Kartilijos karalystės sostine. 1801 m. Kartilija atiteko Rusijai. Kai 1918-1921 m. Gruzija buvo nepriklausoma, Tbilisis buvo šalies sostinė.

1921 m. Tbilisis tapo okupuotos Gruzijos Užkaukazės socialistinės federacinės tarybų respublikos sostine, vėliau – Gruzijos tarybų socialistinės respublikos sostine. 1991 m. Tbilisis tapo nepriklausomos Gruzijos respublikos sostine.

Skaičiuojama, jog Tbilisis buvo sugriautas ir atstatytas apie 30 kartų.

Lankytinos vietos Tbilisyje:

  • Narikala tvirtovė, iškilusi ant kalvos virš Tbilisio, buvo pastatyta IV a. Viename iš pilies kiemų neseniai rekonstruota Šv.Mykolo bažnyčia. Nuo kalvos atsiveria puikūs miesto vaizdai.
  • Ančiskati bažnyčia buvo pastatyta VI a. ir yra seniausia išlikusi Tbilisio bažnyčia.
  • Sioni katedra (VIII a.) stovi Tbilisio senamiestyje.

 

 SUŽINOKITE TIKSLIAS SKRYDŽIŲ KAINAS

Pasirinkite miestą, iš kurio vykstate.
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Skrydis atgal
Suaugę 1
Vaikai (2-11 m.) 0
Kūdikiai (0-23 mėn.) 0
Jei kūdikiui kelionės metu sukanka dveji metai, prašome rezervuoti vaikišką bilietą.