Hondūras

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Hondūro Respublika

Regionas

Centrinė Amerika / Karibai

Sostinė

Tegusigalpa

Didžiausi miestai

Hamhengas, Čongdžinas

Šalis garsėja

Plotas

112 kv. km

Gyventojų skaičius

6,5 mln.

Kalba

ispanų

Pinigai

lempira

Informacija apie šalį

Hondūro Respublika – tai valstybė įsikūrusi Centrinėje Amerikoje. Ji ribojasi su Gvatemala ir Salvadoru vakaruose, Nikaragva – pietuose. Šalis šiaurėje prieina prie Karibų jūros, o pietuose – prie Atlanto vandenyno.

Valstybė pakankamai kalnuota; siaura, plokščia pakrantės Sulos lyguma, šiaurės vakaruose atsiremia į San Pedro Sulos miestą, o toliau nuo jos rytuose esanti lyguma – į Moskitų džiungles. Kalnai užima net 80% paviršiaus ir priklauso Kordiljerų kalnynui. Vakaruose stūkso Merendono ir Selakės kalnagūbriai. Čia yra aukščiausia šalies viršukalnė – Las Minasas.

Šiaurinėje dalyje, netoli pakrantės lygumos, tęsiasi Nombre de Dioso kalnai, kuriuos iš pietų riboja Komajagvos kalnagūbris. Rytuose – Kolumbo kalnagūbris ir Entre Rioso kalnai.

Giliausias urvas – Sumidero Maigvalis (jo gylis – beveik pusė kilometro). Ilgiausia šalies upė – Patuka (523 km).

Hondūro klimatas yra jūrinis subtropinis. Rytuose ir pietuose per metus iškrinta iki 1000 mm kritulių. Šiaurėje – tris keturis kartus daugiau. Metinė oro temperatūra Ramiojo vandenyno pakrantėje 35°C.

Hondūro virtuvė kaip ir visa kultūra yra susimaišiusi skirtingomis tradicijomis. Hondūriečiai vartoja daug produktų iš bananų, įvairių tropinių vaisių ir kokosų. Į Hondūro virtuvę iš Meksikos atkeliavo: tortilijos, kepta mėsa, temalė; iš Karibų krantų: jūros gėrybės ir žuvies produktai.