Ekonomika ir politika

Kelioniumanija.lt

Hondūras ekonomiškai yra labai silpna valstybė. Didesnių pramonės įmonių nėra: kasamas marmuras, druska, liparitas, įvairios rūdos. Yra likę aukso ir sidabro atsargų. Kadangi trečdalį teritorijos dengia miškai, tai Hondūre užsiimama medžio perdirbimo pramone. Nedidelius poreikius tenkina statybos pramonė.

Vietiniai gyventojai žvejoja vėžiagyvius, moliuskus. Daugiausia hondūriečių dirba pelningiausioje ūkio šakoje – didelių valdų žemės ūkyje. Čia auginami bananai, kavamedžiai, tabakas, cukranendrės, manijokai, kukurūzai, kviečiai, sorgai, ryžiai taip pat veisiami galvijai.

Hondūro valstybė suskirstyta į 9 departamentus. Prezidentas yra renkamas penkeriems metams visuotiniuose rinkimuose. Nusipelniusių asmenų Taryba renka ministrą pirmininką. Ministrų kabinetą formuoja premjeras, pasitardamas su prezidentu.

Dviejų rūmų parlamentas – Nacionalinė Asamblėja – susideda iš Senato ir Deputatų Rūmų. 27 senato  nariai renkami šešeriems metams visuotiniuose rinkimuose. Trečdalis Senato atnaujinimas kas dveji metai. 83 Deputatų Rūmų nariai renkami ketveriems metams visuotiniuose rinkimuose. Neseniai šių Rūmų veikla buvo sustabdyta, nes nesutarta dėl kvotos, skiriamos senatoriams ir opozicijai.