Reikjavikas – spalvotoji Islandijos sostinė

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 08d.

Spalvoti stogai ir patys namai, nedidelis gyventojų skaičius ir gamtai draugiški reikalavimai – tai Islandijos sostinė Reikjavikas. 200 tūkst. gyventojų turinčiame mieste šildymas užtikrinamas geoterminiais vandenimis, tad net ir būdamas atšiauriame klimate miestas išvengia didelių karšto vandens ar šilumos sąnaudų.

5 minutės saulės ir tiek pat lietaus

Tiek vasarą, tiek žiemą Islandijoje oras yra permainingas. Vasaros vėsios, retai kada termometro stulpelis perkopia 20 laipsnių ribą, tuo tarpu žiemos nėra labai šaltos, o ir sniego Reikjavike būna ne visada. Tačiau ko jau ko – permainų ir vėjo netrūksta. Net jei šią akimirką spigina saulė, po 5 minučių gali viskas apsiversti ir staiga ims lyti bei pūsti stiprus vėjas. Žinoma, gali būti ir atvirkščiai, kuomet lietų pakeis saulė. Dėl šios priežasties visuomet reikia būti pasiruošus permainoms – turėti skėtį ir šiltą megztinį ar vėjui nepralaidžią striukę. Vasaros kelionė į Reikjaviką bus malonesnė nei žiemos, ypač turint omenyje, kad žiemą dienos ilgumas siekia vos keletą valandų.

Nuo gamtos iki teatrų

Reikjavike apstu kultūrinių vietų. Čia ne vienas teatras, kelios galerijos, koncertų rūmai, nors miestas ir nėra didelis. Dar daugiau yra muziejų, kuriuose galima susipažinti su šalies ir miesto istorija, raida, svarbiausiais įvykiais ir įdomiausiais archeologiniais radiniais ar gamtos išdaigomis. Kalbant apie gamtą, ji Islandijoje, o kartu ir aplink Reikjaviką, tikrai nuostabi: miesto centre tyvuliuoja ežeras, keli nedideli parkai kviečiai prisėsti esant saulėtai dienai. Apniukusiomis dienomis apsilankykite terminiuose baseinuose bei SPA – tikrai atsigausite. Išmėginti karštąsias versmes kelionės į Reikjaviką metu yra tiesiog būtina.

Pigiausias būdas pavalgyti – greitas maistas

Ieškantiems pigaus būdo pavalgyti teks tenkintis greito maisto užkandinėmis. Restoranai, kavinės ir kitos maitinimo įstaigos Islandijoje nėra labai pigios. Taurieji gėrimai įperkami ne kiekvienam, už bokalą alaus klube ar bare sumokėsite bent penkis eurus. Nepaisant didelių kainų naktinis gyvenimas Reikjavike tikrai egzistuoja ir jis vertas dėmesio bei išlaidų.

Atpigo skrydžiai

Jei prieš keletą metų pigūs skrydžiai į Reikjaviką buvo tik naivi svajonė, šiai dienai tai yra realybė. Gerokai sumažėjusi skrydžių į Islandijos sostinę kaina tapo puikiu pretekstu čia apsilankyti. Iš oro uosto miesto centrą nesunkiai pasieksite autobusu ar taksi (paslaugos nėra labai pigios, tačiau palyginti su Skandinavijos šalimis ir ne itin brangios). Jei planuojate keliauti ne tik po Reikjaviką – išsinuomokite automobilį, tuo tarpu sostinėje puikus autobusų maršrutų tinklas, tad automobilio nuoma nėra būtina, o daugelį objektų nesunkiai pasieksite ir pėsčiomis.

Festivaliai, kuriuos verta pamatyti

Atostogos Reikjavike bus dar įdomesnės jei atvyksite kurio nors festivalio metu. Ypatingai rekomenduojama kultūros naktis, kuri vyksta trečiąjį rugpjūčio šeštadienį. Ko gero tai didžiausias renginys Reikjavike, kurio pradžia laikomas Reikjaviko maratonas, o finaliniai fejerverkai skelbia apie puikių koncertų ir renginių pabaigą. Kiek mažesnis, tačiau taip pat įdomus renginys – nacionalinė diena. Renginys puikiai tinka šeimoms su vaikais. Be šių renginių dar yra nemažai muzikos, meno ir kitokių festivalių, kurie pritraukia nemažai vietos gyventojų ir svečių iš kitų miestų bei valstybių.