Ugnikalnių šalis Islandija

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 29d.

Islandija – tai neįtikėtino grožio šalis, apdovanota unikalia šiaurietiška dvasia ir Europos kultūriniais palikimais.

Vikingų numylėtas kraštas

Pirmieji, palikę kultūrinių palikimų Islandijos žemėse buvo airių vienuoliai, o vėliau, čia atsikėlė žymieji Norvegijos vikingai, kurie ir suteikė žemėms Islandijos pavadinimą. Ilgus šimtmečius šalis buvo Norvegijos įtakoje, priklausė pastarajai, kaip tuometinė kolonija. Po šių amžių, Islandija pateko į Danijos rankas ir nuo to laiko pradėjo siekti savos nepriklausomybės. Po to, kai Vokietija okupavo Daniją, islandai galutinai nusprendė tapti nepriklausomi, nors formaliai nepriklausomybė nebuvo paskelbta. Iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos salą okupavo britai ir amerikiečiai, siekdami neleisti salai patekti į vokiečių rankas. Po ilgų neramumų, slegiančių šalies pečius, 1944 m. Islandijai pagaliau suteikta visiška nepriklausomybė. Po šių įvykių, ledo šalis tapo NATO nare, o šiandien ji didžiuojasi patriotiškai išsaugota islandų kalba bei Islandijos krona.

Ugnikalnių šalis

Žavingoji Islandijos valstybė yra įsikūrusi to paties pavadinimo saloje, esančioje Atlanto vandenyno šiaurinėje dalyje, tarp Norvegijos ir Grenlandijos. Ši šalis pirmauja Europoje pagal rečiausią apgyvendinimą bei tuo didžiuojasi, nes sugebėjo išsaugoti nepaliestą gamtos grožį. Islandijos klimatas laikomas jūriniu subpoliariniu. Šilta Šiaurės Atlanto srovė užtikrina mažus temperatūrų svyravimus ir santykinai šiltą klimatą, palyginus su kitomis panašiose platumose esančiomis vietovėmis. Islandija yra vulkaninės kilmės sala, o dydžiu ji nusileidžia tik konservatyviajai Didžiajai Britanijai. Be unikalios gamtos, šalis džiaugiasi ir išskirtinaisiais ugnikalniais. Vienas jų – Hvannadalshnúkur – didžiuojasi aukščiausios šalies viršūnės titulu.

Islandijos Reikjavikas

Ledinės šalies karštoji širdis – sostinė Reikjavikas. Tai įsatabiai švarus, tvarkingas ir estetika švytintis miestas, apsuptas visa nurungiančiu gamtos kraštovaizdžiu. Lankantis čia yra privalu nuvykti prie Solfar skulptūros „saulės keliautojas“. Tai laivo skulptūra ant Reikjaviko pakrantės, skirta saulės šviesos, vilties ir paties miesto pagerbimui. Pakilkite į Hallgrimuro bažnyčios bokštą pasigrožėti Reikjaviko panorama. Tiems, kas pasiilgo atsipalaidavimo, rekomenduojama apsilankyti Žydrojoje lagūnoje prie geoterminių šaltinių ežero, kartu su įrangtu SPA centru. Jeigu Jūsų kelionė į Islandiją vyks balandžio – spalio mėnesiais, privalu nepraleisti galimybės leistis į banginių stebėjimo linksmybes Reikjavike. Taip pat apsilankykite Laxnes arklių fermoje. Čia susipažinsite su islandiškaisiais arkliais, pasižyminčiais išskirtine jėga ir žavingomis, iškilmingomis eisenomis. Galiausiai, kokios atostogos Islandijoje be Šiaurės pašvaistės stebėjimo? Tai gyvenimo įvykis, kuris taps vienu neišdildomiausių.

Ką pamatyti

Islandijoje taip pat verta aplankyti Egilsstadir miestelyje. Jis pasižymi nuostabiu kraštovaizdžiu: yra įsikūręs prie baltutėlio, it nešlifuotas deimantas, ežero Logurinn. Taip pat turėsite galimybę susipažinti su laisvai besiganančiais Šiaurės elniais bei pasigrožėti kalnų ir miškų grožiu. Hafnarfjörður miestelis atveria vartus istorijos mylėtojams. Jo senamiestis tviska kultūriniais palikimais ir kvepia jaukumu. Hofn miestelis stebina savo architektūriniu grožiu. Čia taip pat įkurta nemažai muziejų, taigi veiklos užteks visiems. Nebijantiems įspūdingų nuotykių, siūloma aplankyti Grimsey salą, kuri garsėja kaip baltųjų lokių buveinė ir idealiausias kraštas norintiems pajusti poliarines naktis. Dangaus lopinėlis Islandijoje – Hornstrandir. Ši vieta žavi atokumo jausmu ir žmogaus beveik nepaliestomis gamtos grožybėmis. Tai vieta menininkams atrasti save, romantikams – praleisti jaukias atostogas, ir, žinoma, gamtos mylėtojams patirti naujų įspūdžių.

Nepaprasti skoniai

Islandijos skoniai gimsta su avienos troškiniu. Tai daržovių ir burnoje tirpstančios mėsos magija. Norintiems aštesnių pojūčių: išskirtinis islandų patiekalas – avino sėklidės arba pusę metų smėlyje pūdytos ryklienos užkanda. Islandijoje galima paragauti ir ruonio pelekų. Pelekai būna sūdomi ir marinuojami piene. Taip pat šalyje gaminami rauginti banginio lašinukai ir žarnokai iš avies skrandžio, pagardinti cukrumi. Ne tokie drąsūs svečiai turėtų išbandyti švelniai vyne marinuotos žuvies arba tradicinės islandiškos silkės. Vakarienę vainikuos islandiškoji kmynų degtinė, žinoma kaip nacionalinis šalies gėrimas.

Keliavimas Islandijoje

Islandijai pažinti tinkamiausios priemonės yra automobiliai, motociklai bei autobusai. Eismas šalyje yra pakankamai saugus, tačiau vairuojant patiems reikėtų pasiruošti gana pavojingiems kalnų keliams.

Skrydžiai

Skrydžiai į Islandiją vyksta iš Vilniaus ir Kauno oro uostų ir užtrunka apie šešias valandas, priklausomai nuo persėdimų, kurie paprastai vyksta Helsinkio ar Kopenhagos oro uostuose. Pigūs skrydžiai į Islandiją yra siūlomi Finnair, Icelandair, bei kitų oro linijų.