Kelioniumanija.lt

Viena iš labiausiai užburiančių Islandijos vietų – tai Jokulsarlon lagūna, žavinti melsvos spalvos aisbergais, plūduriuojančiais lediniame vandenyje. Šios vietos siurrealistišką peizažą paryškina apylinkėse kyšančios baltuojančios kalnų viršūnės. Jokulsarlon lagūna pritraukia šimtus turistų, norinčių pasigrožėti gamtos sukurtu stebuklu. 

Jokulsarlon lagūna – tai ledyninės kilmės ežeras, telkšantis Islandijos pietryčiuose, Vatnajokulio nacionalinio parko pakraštyje. Vatnajokulis yra didžiausias ledynas Islandijoje (užima apie 8% salos teritorijos) ir vienas didžiausių Europoje. 

Šis ežeras susiformavo atsitraukus Breiðamerkurjökull ledynui ir šiuo metu yra maždaug už 1,5 km nuo atsitraukusio ledyno. Ledynas ėmė trauktis palyginti dar neseniai, tik 1934 m. Susiformavęs ežeras yra vienas giliausių Islandijoje – jo gylis siekia iki 260 m. 

Jokulsarlon lagūna nuo Islandijos sostinės Reikjaviko nutolusi už maždaug 5 valandų kelio į rytus (tiek laiko prireikia norint įveikti apie 370 km Islandijos keliais). 

Šios lagūnos vaizdus galima išvysti ir populiariuose filmuose – čia buvo filmuoti „Kapų plėšikę Lara Kroft“, „Betmenas: pradžia“, Džeimso Bondo „Pasveikink mirtį kitą dieną“ filmų epizodai.