Kelioniumanija.lt

Vatnajokulio ledynas užima daugiau nei 8 tūkstančius kvadratinių kilometrų plotą, arba vieną dvyliktąją viso Islandijos ploto. Šis ledynas plyti Islandijos pietryčiuose. Tai yra didžiausias šalies ledynas, o taip pat ir vienas didžiausių Europoje.

Kartu su patyrusiu gidu galima leistis į stulbinantį žygį ledynu – pro styrančias viršukalnes ir pavojingus ledo įtrūkimus.

Verta stabtelėti ties Vatnajokulio nacionalinio parko pakraštyje esančia Jökulsarlon lagūna, kuri yra viena gražiausių Islandijos vietų, apdovanojanti siurrealistiniais vaizdais. Čia iš ledyninės kilmės ežero kyšo melsvi aisbergai. Išsinuomavus laivelį galima šioje lagūnoje ir paplaukioti tarp plūduriuojančių milžiniškų aisbergų.

Vatnajokulio nacionaliniam parkui taip pat priklauso Skaftafelio (Skaftafell) gamtos parkas. Šio parko įžymybė – tai Svartifoso, arba Juodasis, krioklys, krentantis iš 20 m aukščio ir supamas juodų bazalto uolų. Taip pat parke galima išvysti Skafstafellsjokull ledyną. Šis parkas yra populiarus žygeivių tarpe. 

 

Kelionių idėjos