Ispanija

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Ispanijos Karalystė

Regionas

Europa

Sostinė

Madridas

Didžiausi miestai

Barselona, Valencija, Sevilija

Šalis garsėja

Vynais, alyvuogėmis, korida

Plotas

504 782 km²

Gyventojų skaičius

40 mln.

Kalba

Ispanų

Pinigai

Euras

Informacija apie šalį

Ispanija įsikūrusi Europos pietvakariuose Ispanija yra antra pagal dydį Europos valstybė. Ji ribojasi su Portugalija, Prancūzija ir Andora. Šalies rytinius ir pietinius skalauja Viduržemio jūra, o vakarinius – Atlanto vandenynas.

Ispanijos kultūrą formavo Iberijos, lotynų, vestgotų, islamo ir Romos katalikų kultūros. Ispanijos kultūra sudaryta iš skirtingų kultūrų. Keli regionai turi net savo kalbas, kurias vartoja kasdien.

Šiaurinė Ispanijos dalis labai skiriasi nuo kitos šalies dalies. Katalonijoje žmonės kalba katalonų kalba bei puoselėja savo kultūrą.

Pietų ir pietryčių Ispanija yra Viduržemio jūros klimatinėje zonoje. Čia vasaros karštos ir sausos, o žiemos švelnios bei drėgnos. Šalies šiaurės vakaruose ir šiaurėje vyrauja jūrinis klimatas. O centrinėje Ispanijos dalyje klimatas žemyninis.

Ispanija pasaulyje garsėja puikiais vynais. Vyną ispanai mėgsta gurkšnoti valgio metu. Šalyje yra 60 regionų, kuriuose yra gaminamas vynas. Andalūzijoje yra gaminamas cheresas – stiprus vynas laikytas ypatingomis sąlygomis. Ispaniškas tradicinis gėrimas yra sangrija, kuri gaminama iš vyno ar šampano su vaisiais ir uogomis.

Madridas šalies sostine tapo1561 m. Miestas buvo įkurtas maurų 852 m. Maurai pastatė tvirtovę prie upės ir aplinkui ją pradėjo burtis gyventojų bendruomenė.

Ispanija taipogi garsėja puikiais kurortais. Dauguma jų yra įsikūrę salose – Ispanijai priklausančiuose Balearų ir Kanarų salynuose. Maljorkos sala yra didžiausia Balearų sala ir yra mėgstama poilsiautojų. Šiame salyne taipogi yra Ibicos sala, garsėjanti stilingiausiais Europos kurortais. Kanarų salose poilsio sezonas trunka ištisus metus – tam itin palankus salų klimatas. Didžiausios ir populiariausios poilsiautojų tarpe – Tenerifės ir Gran Kanarijos salos.