Alikantė – vartai į saulėtąją Kosta Blanką

Autorius: Kelionių manija , 2011, Vasario 10d.

Ispanijos rytuose besidriekiančią Kosta Blankos (Costa Blanca) pakrantę galima drąsiai vadinti paplūdimio atostogų rojumi. Dailūs smėlio paplūdimiai, žavios pakrančių uolos, išraižytos jaukiomis įlankėlėmis, nedideli autentiški kaimeliai ir populiarūs kurortai vilioja poilsiautojus iš visos Europos.

 

Alikantė

Kosta Blankos pakrantę ir kurortus patogiausia pasiekti iš Alikantės, kuri yra svarbiausias miestas šioje pakrantėje. Vidutinė oro temperatūra Alikantėje sausio mėnesį svyruoja nuo +6°C iki +17°C, rugpjūtį – nuo +20°C iki +30°C.

Alikantė – istorinis Viduržemio jūros uostas. Kadaise šioje vietoje savo gyvenvietę įkūrė graikai, ją pavadinę Akra Leuka vardu. Išvertus į lietuvių kalbą tai reiškia „baltasis kalnas“. Vėliau čia atvykę romėnai vietovę vadino Lucentum. Šios gyvenvietės griuvėsius galima išvysti Tossal de Manises. VIII-XI a. pietinę ir rytinę Iberijos pusiasalio dalį valdė maurai ir tik XIII-XIV a. miestas atiteko naujai įsikūrusioms krikščioniškoms karalystėms – Kastilijai, o vėliau Valensijai.

Žymiausia Alikantės vieta – tai Šv. Barboros pilis, iškilusi virš miesto Benakantilio kalno viršūnėje. Šioje vietoje tvirtovės būta dar IX a., kuomet kraštą valdė maurai. XIII a. pilis buvo rekonstruota, vėliau ne kartą sugriauta karų ir apgulčių metu. XVIII a. čia buvo įrengtas kalėjimas ir tik XX a. antrojoje pusėje pilis atverta lankytojams. Įėjimas į pilį yra nemokamas, o į 166 m aukščio kalno viršų galima užkilti keltuvu už kelis eurus. Be abejo, galima kopti ir pėsčiomis grožintis atsiveriančiais apylinkių vaizdais.

 

alikante-ispanija3.jpg

 

Svarbiausia Alikantės gatvė – Explanada de Espana, besidriekianti miesto pakrantėje. Ši palmėmis apsodinta promenada yra mėgstama miesto gyventojų susitikimo vieta. Vakarais gatvėje ir aplink išsibarsčiusiose kavinėse visuomet pilna žmonių, vyksta koncertai, gatvės menininkų pasirodymai, siūlomos įvairiausios pramogos.

Kaip ir daugumoje Ispanijos miestų, Alikantėje naktinis gyvenimas tiesiog verda. Tačiau be įprastų linksmybių mieste vyksta įvairūs renginiai. Vienas žymiausių – tai Joninės, arba Fogueres de Sant Joan. Trumpiausią metų naktį prasidedantis renginys trunka visą savaitę. Kas vakarą šventės šurmulį vainikuoja įspūdingi fejerverkai. Alikantėje yra netgi įkurta Museu de Fogueres, kuriame galima sužinoti viską apie Joninių šventimą šiame mieste.

Besidomintys istorija ir archeologija turėtų aplankyti Alikantės archeologijos muziejų, kuriame sukaupta gausi archeologinių radinių kolekcija. Gravinos dailės muziejus (MUBAG) įsikūręs XVIII a. viloje.

Alikantės El Altet oro uostas įsikūręs maždaug už 12 km į pietvakarius nuo miesto centro.

 

alikante-ispanija.jpg

 

Kosta Blanka

Pačioje Alikantėje yra Playa del Postiguet smėlio paplūdimys, o kiek toliau nuo miesto centro – San Juan paplūdimys, laikomas vienu gražiausių Ispanijoje, bei La Albuferetos paplūdimys. Tačiau nuo Alikantės važiuojant į šiaurę ar pietus paplūdimių ir kurortų dar daugiau.

Žymiausi Kosta Blankos kurortai ir paplūdimiai:

 • Platja de Sant Joan, garsėjantis smėlio paplūdimiais;
 • Benidorm, neretai pakliūvantis tarp populiariausių paplūdimių visame pasaulyje;
 • Altea kurortas, žavintis romantiškais baltais namukais;
 • Xabia kurortas, viliojantis romantiškomis uolėtomis pakrantėmis;
 • Guardamar del Segura, žavintis smėlio kopomis ir pušynais.

Ties Kosta Blankos krantais esanti nedidelė Tabarkos sala, į kurią galima nuplaukti jachta ar motorine valtimi iš Alikantės (apie 15 km) ar kito pakrantės miestelio, itin pamėgta poilsiautojų, kurie neretai čia atvyksta ir vienai dienai. Skaidrus vanduo itin tinkamas nardymui su akvalangu.

 

alikante-altea.jpg

 

Alikantės apylinkės

Nors Ispanijos Valensijos ir Mursijos regionas daugiausia vilioja į savo puikius paplūdimius, tačiau aplink Alikantę galima aplankyti ir kitas įdomias vietas.

 • Valensija

Į šiaurę nuo Alikantės, maždaug už 180 km, įsikūręs trečias pagal dydį miestas Ispanijoje – Valensija, kuri laikoma paeljos, populiaraus ispaniško patiekalo iš ryžių, gimtine.

Mieste verta pamatyti žavingą XIII a. katedrą, kurioje saugoma taurė daugelio laikoma Šventuoju Graliu. Kitos žymios Valensijos vietos – tai puošnūs gotikiniai rūmai Palau de la Generalitet, Bejėgių Mergelės Marijos bazilika, Art Noveau stiliaus centrinis turgus, Keramikos muziejus, Valensijos miesto ikona tapęs modernus pusrutulio formos IMAX kino teatro pastatas.

Bene labiausiai Valensiją garsina tradicinė Las Fallas fiesta, rengiama kovo viduryje. Kelias dienas miestą puošia didžiulės papjė mašė figūros, kurios sudeginamos Šv. Juozapo dieną, kovo 19-ąją.

 

valensija.jpg

 

 • L‘Albuferos ežeras

Į pietus nuo Valensijos, kone ant Viduržemio jūros kranto tyvuliuoja L‘Albuferos ežeras, kurio vanduo yra gėlas. Šio ežero apylinkėse auginami ryžiai, o pelkynuose gyvena daugybė paukščių.

 • Xativa pilis

Pusiaukelėje tarp Valensijos ir Alikantės, ant kalno stūkso didingos Xativa pilies griuvėsiai. Kadaise pilį puošė net 30 bokštų. Verta aplankyti gražų Xativa senamiestį.

 • Xabia

Xabia kurortas garsėja uolėtomis pakrantėmis. Kadaise šioje vietovėje esančiose įlankėlėse ir olose piratai buvo įkūrę savo slėptuves.

 • Torrevieja

Į pietus nuo Alikantės esantį Torrevieja išgarsino druska: šiame miestelyje nuo seno buvo išgaunama jūros druska, kuri ilgą laiką buvo pagrindinis miestelėnų pragyvenimo šaltinis.

 • Elx

Šį miestelį supa palmių giraitė, kurią, kaip manoma, daugiau nei prieš 2000 metų pasodino finikiečiai. Giraitėje priskaičiuojama per 300 tūktančių palmių.

 

alikante-ispanija1.jpg

 

Taip pat skaitykite:

10 nemokamų dalykų Ispanijos miestuose

Barselona: 10 svarbiausių lankytinų vietų

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.